X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Szkoda, że Maryja nie zrobiła aborcji". Kolejny atak obrażający uczucia religijne

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2020 21:43
"Szkoda, że Maryja nie zrobiła aborcji" - taki napis namalowano na ścianie budynku w Gliwicach. Na Twitterze pojawiło się zdjęcie ukazujące to zdanie, które internautka opatrzyła komentarzem: "Boże zlituj się nad nimi". Oceniła, że "życie niemowląt ma znaczenie", dodając hasztag "Babies Lives Matter". "Tekst pojawił się prawdopodobnie w związku z protestami przeciwko decyzji Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji" - ocenia tvp.info.
Tekst pojawił się prawdopodobnie w związku z protestami przeciwko decyzji Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji - ocenia portal tvp.info
"Tekst pojawił się prawdopodobnie w związku z protestami przeciwko decyzji Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji" - ocenia portal tvp.infoFoto: tvp.info

"Boże zlituj się nad nimi. Ludzie nie dajmy się temu zwariować. Dobro zawsze zwycięża" - napisała internautka, komentując opublikowane przez siebie zdjęcie, na którym widać napis: "Szkoda, że Maryja nie zrobiła aborcji". Według autorki postu na portalu społecznościowym, napis widnieje na ścianie budynku w gliwickiej dzielnicy Ostropa.

20a26040-12.jpg
Powstanie "Straż Narodowa". Będzie bronić kościołów przed atakami

Akty wandalizmu

"To nie pierwsza tego typu forma obrazy skierowana przeciwko chrześcijanom. W niedzielę doszło do zniszczeń niektórych kościołów w całej Polsce. Chodzi o wymalowanie różnych tekstów aprobujących aborcję bądź obraźliwych wobec partii PiS" - pisze portal tvp.info

Na fasadzie kościoła pw. Opatrzności Bożej w Warszawie pojawił się napis: "aborcja jest ok" oraz numer telefonu do inicjatywy Aborcja bez Granic. Na budynku parafii św. Wincentego á Paulo w Otwocku pojawiły się m.in. napisy: "Bóg wam nie wybaczy" oraz "j***ć PiS". 

Portal zauważa, że Gliwicki przypadek może naruszać uczucia religijne chrześcijan. Art. 196 § 1 Kodeksu karnego stanowi: "Kto obraża uczucia religijne innych osób, znieważając publicznie przedmiot czci religijnej lub miejsce przeznaczone do publicznego wykonywania obrzędów religijnych, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2" - przypomina tvp.info.

Słowa papieża

"Dla katolików Maryja, o której mowa na budynku w Gliwicach, jest matką Jezusa Chrystusa, syna Bożego. Co roku 8 grudnia Kościół katolicki wspomina ją w szczególny sposób, obchodząc uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Przy tej okazji rok temu podczas spotkania z wiernymi w Watykanie papież Franciszek mówił, że Maryja jest pełna łaski i obecności Boga" - przywołuje tvp.info.

- Nie ma w niej miejsca na grzech. To rzecz nadzwyczajna, ponieważ cały świat jest, niestety, skażony przez zło - podkreślił Franciszek. - Każdy z nas, zaglądając wewnątrz, widzi ciemne strony. Także najwięksi święci byli grzesznikami - zauważył.

Jak ocenił papież, także najpiękniejsze rzeczy są "dotknięte przez zło". - Wszystko oprócz Maryi - dodał. - Jest ona jedyną zawsze zieloną oazą ludzkości - wskazał Franciszek.

- Za każdym razem, kiedy uznajemy, że jest ona pełna łaski, czynimy jej największy komplement, ten sam, co Bóg - mówił papież.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Nielegalne zgromadzenia i łamanie obostrzeń w czasie pandemii. Politycy opozycji zaangażowani w protesty

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2020 11:28
Policja informuje o setkach nielegalnych zgromadzeń i zbiegowisk, a poparcie manifestacji proaborcyjnych, często poprzez samo uczestnictwo w nich, deklarują politycy opozycji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Warszawa: lewicowi aktywiści zaatakowali kościół na pl. Trzech Krzyży. W modlących się ludzi rzucano petardy

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2020 21:02
Uczestnicy protestu przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji zgromadzili się przed kościołem na pl. Trzech Krzyży w Warszawie. Demonstrujący rzucili race, butelki i jajka w stronę osób blokujących dostęp do kościoła oraz policjantów. Funkcjonariusze użyli wobec kilku protestujących gazu. Pomocy poszkodowanym w incydentach udzielają ratownicy medyczni. Wśród protestujących są parlamentarzyści Lewicy i Koalicji Obywatelskiej.
rozwiń zwiń