X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Umożliwi postęp w diagnostyce prenatalnej". Prof. Chazan o wyroku TK ws. aborcji

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2020 16:45
- Będą podejmowane czynności diagnostyczne, a tam, gdzie to możliwe działania terapeutyczne jeszcze w czasie ciąży - ocenił wiceprezes mazowieckiego oddziału Katolickiego Stowarzyszenia Lekarzy Polskich prof. Bogdan Chazan. Dotąd, jak mówił, dzieci z wadami rozwojowymi były poddawane aborcji i nikt nie przejmował się ich leczeniem.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/smolaw
aborcja kościół 1200.jpg
Wyrok TK w sprawie aborcji eugenicznej jest jasny. Demaskujemy główne fake newsy

Katolickie Stowarzyszenie Lekarzy Polskich podkreśla w oświadczeniu, że decyzja Trybunału Konstytucyjnego wzmocni diagnostykę prenatalną i leczenie dzieci.

Czytaj także:

- Będą podejmowane czynności diagnostyczne, a tam, gdzie to możliwe działania terapeutyczne jeszcze w czasie ciąży - powiedział ginekolog położnik. Dotąd, jak mówił, dzieci z wadami rozwojowymi były poddawane aborcji i nikt nie przejmował się ich leczeniem.

"Zmiany systemu prawa zaproponowane przez TK spowodują, że diagnostyka prenatalna będzie wykonywana wyłącznie w celu ratowania życia i poprawy stanu zdrowia nienarodzonych dzieci, podobnie jak to ma miejsce w odniesieniu do diagnostyki chorób u osób, które już się urodziły" - czytamy.

Posłuchaj
00:29 10704300_2.mp3 Katolickie Stowarzyszenie Lekarzy Polskich dziękuje za orzeczenie TK (IAR)
Ryszard Terlecki pap 1200.jpg
"Tu już niewiele można dyskutować". Szef klubu PiS odniósł się do propozycji Gowina ws. prawa aborcyjnego

Wiceprezes mazowieckiego oddziału Katolickiego Stowarzyszenia Lekarzy Polskich prof. Bogdan Chazan tłumaczy, że ta decyzja umożliwi postęp w diagnostyce prenatalnej.

Lekarze zwracają uwagę na propagowanie informacji o przyczynach wad i chorób dziecka w okresie prenatalnym. Jak wyjaśnia prof. Chazan, są nimi na przykład środki antykoncepcyjne, przyjmowane w czasie ciąży.

"In vitro zwiększa odsetek dzieci z wadami rozwojowymi"

- Składnik środka antykoncepcyjnego - estrogen - jest czynnikiem tak zwanym teratogennym, wywołującym wady - podkreślił lekarz. Zwrócił uwagę, że także procedura in vitro zwiększa odsetek dzieci z wadami rozwojowymi niż w odniesieniu do dzieci poczętych w sposób naturalny.

Lekarze podkreślają konieczność zwiększenia opieki medycznej nad matkami i ich dziećmi obarczonymi wadami genetycznymi i chorobami.

Prof. Bogdan Chazan wyraził ubolewanie z powodu agresywnych zachowań zwolenników aborcji, a także licznych profanacji polskich kościołów. Jak zaznaczył, w ostatnim czasie sam również otrzymał telefoniczne groźby o pozbawieniu go życia za propagowanie wartości ludzkiego życia.

Więcej informacji w tym miejscu.

pb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Tomasz Sakiewicz o orzeczeniu TK dot. aborcji: prawo dostosowano do konstytucji

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2020 11:48
 - Werdykt nie mógł być inny. Mamy takie prawo i ono obowiązuje, zostało to tylko zinterpretowane - mówił na antenie Polskiego Radia 24 redaktor naczelny "Gazety Polskiej" Tomasz Sakiewicz, komentując orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji eugenicznej. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"To brzmi jak wrzaski w trakcie egzorcyzmu". Cejrowski o agresji na proaborcyjnych protestach

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2020 12:12
"Piekło wyje i bluzga. Szatan szczeka pyskami swoich sług. Normalni ludzie, nawet wściekli, nie posługują się takim językiem" - krytykuje we wpisie zamieszczonym na Facebooku Wojciech Cejrowski, podróżnik, pisarz i publicysta.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Orzeczenie TK ws. aborcji. Dera: trzeba uszczegółowić zapisy uznane za niezgodne z konstytucją

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2020 13:06
-  Wyrok Trybunału Konstytucyjnego dotyczący aborcji embriopatologicznej jest informacją dla klasy politycznej, że trzeba usiąść i uszczegółowić zapisy uznane za niekonstytucyjne, w duchu obowiązującego dotychczas kompromisu w tej sprawie - uważa prezydencki minister Andrzej Dera.
rozwiń zwiń