X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Z infolinii skorzystało już 3,5 tys. osób. Marlena Maląg o Solidarnościowym Korpusie Wsparcia Seniorów

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2020 12:20
Minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg podczas konferencji prasowej podała, że do Solidarnościowego Korpusu Wsparcia Seniorów swój akces zgłosiło kolejnych 50 organizacji.
Konferencja prasowa w Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej z udziałem min. Marleny Maląg, prezes ZUS prof. Gertrudy Uścińskiej i Piotr Mazurka, pełnomocnika rządu ds. polityki młodzieżowej
Konferencja prasowa w Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej z udziałem min. Marleny Maląg, prezes ZUS prof. Gertrudy Uścińskiej i Piotr Mazurka, pełnomocnika rządu ds. polityki młodzieżowejFoto: twitter.com/MRiPS_GOV_PL

Szefowa resortu rodziny i polityki społecznej na poniedziałkowej konferencji prasowej przypomniała, że z myślą o seniorach, którzy potrzebują pomocy, powołano Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów. Przypomniała też, że w ramach Korpusu od piątku działa specjalna infolinia. Dzwoniąc na bezpłatny numer telefonu (22) 505-11-11, osoby starsze mogą poprosić tam o pomoc w czynnościach, które wymagają wyjścia z domu, a które utrudnione są przez panującą pandemię.

Celem Solidarnościowego Korpusu Wsparcia Seniorów jest pomoc osobom starszym w okresie obostrzeń sanitarnych. Wspólna inicjatywa rządu, jednostek samorządu terytorialnego, harcerzy i Wojsk Obrony Terytorialnej ma za zadanie zapewnić wsparcie i bezpieczeństwo seniorom.

- Z infolinii skorzystało już około 3,5 tysiąca seniorów. Część z tych seniorów poprzez ośrodki pomocy społecznej i wolontariuszy ma już udzielone wsparcie - powiedziała Maląg.

 Czytaj także:

Kolejnych 50 organizacji

koronawirus 1200 pap (14).jpg
Felczerzy będą mogli się opiekować chorym na COVID-19

Wyjaśniła, że osoba, która przyjmuje zgłoszenie na infolinii, przekazuje numer kontaktowy seniora potrzebującego wsparcia do ośrodka pomocy społecznej w danej gminie. Pracownik ośrodka kontaktuje się z seniorem, weryfikuje zgłoszenie i ustala wszystkie szczegóły związane z udzieleniem pomocy. Wolontariusze zaś dostarczają osobom starszym niezbędne produkty.


Posłuchaj
00:28 10704159_1.mp3 Marlena Maląg wyjaśniła, jak działa infolinia w ramach Solidarnościowego Korpusu Wsparcia Seniorów (IAR)

Minister zaapelowała do wolontariuszy o zgłaszanie się za pomocą ankiety na stronie www.wspierajseniora.pl. Tylko dziś do akcji pomocy dla osób starszych włączyło się kilkanaście nowych firm i instytucji. Poinformowała też, że akces do akcji zgłosiło też kolejnych około 50 organizacji z całego kraju. Jak mówiła "włączają się one po to, aby seniorzy byli jak najszybciej zabezpieczeni".

Młodzież w akcji

Podczas konferencji głos zabrał również pełnomocnik rządu ds. polityki młodzieżowej Piotr Mazurek, który zapewnił o zaangażowaniu młodzieży w pomoc seniorom.

Powiedział, że wiele środowisk młodzieżowych, organizacji pozarządowych, stowarzyszeń czy fundacji włączyło się do Korpusu Wsparcia Seniorów. To około 50 deklaracji złożonych tylko w weekend. Wolontariusze mają nieść pomoc seniorom w trakcie epidemii koronawirusa.

Posłuchaj
00:30 10704151_1.mp3 Piotr Mazurek: dzisiaj wszystkie środowiska łączą siły (IAR)

Piotr Mazurek mówił na konferencji prasowej, że rząd chce promować solidarność międzypokoleniową wśród młodych ludzi. Pełnomocnik podkreślił, że środowisk zaangażowanych w pomoc będzie przybywać.

Piotr Mazurek zachęcił młodych ludzi zarówno zrzeszonych w organizacjach, jak i niezrzeszonych, by dołączali do Korpusu Wsparcia Seniorów. - To priorytet dla środowisk młodzieżowych - powiedział pełnomocnik.

st

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Egzamin z solidarności międzypokoleniowej". Marlena Maląg o opiece nad seniorami w czasie pandemii

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2020 08:35
 - Musimy troszczyć się o seniorów, którzy są fundamentem naszych rodzin. Staramy się zadbać o wszystkich, którzy potrzebują naszego wsparcia, także o osoby słabsze i niepełnosprawne - mówiła w Polskim Radiu 24 Marlena Maląg, minister rodziny pracy i polityki społecznej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premier: wierzę, że przejdziemy pandemię zwycięsko, ale musimy przestrzegać obostrzeń

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2020 11:37
"Potrzebna jest nam solidarna współpraca wszystkich pokoleń i specjalistów różnych dziedzin, aby kształtować postawy prozdrowotne. Wierzę, że przejdziemy pandemię zwycięsko, ale musimy się zmobilizować i przestrzegać obostrzeń" - podkreślił premier Mateusz Morawiecki w liście skierowanym do uczestników 2. Kongresu "Zdrowie Polaków", trwającego w Warszawie.
rozwiń zwiń