X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Diagnoza stanu rolnictwa". Trwa powszechny spis rolny

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2020 07:42
Rolnicy biorą udział w obowiązkowym spisie rolnym. Badanie raz na dekadę przeprowadza Główny Urząd Statystyczny. Rachmistrzowie zachęcają do wysyłania wypełnionych dokumentów pocztą. Istnieje też możliwość dokonania spisu drogą telefoniczną.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/DedovStock

Jak mówi szef Krajowej Rady Izb Rolniczych Wiktor Szmulewicz, rolnicy coraz częściej decydują się dokonywać samospisów. Między innymi dlatego, że w ten sam sposób wnioskują o część płatności dla rolników.

"Taka wiedza ułatwia zarządzanie"

- Mnóstwo ludzi radzi sobie ze spisem komputerowym tak jak w przypadku aplikacji e-Wniosek w Agencji restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Pomaga też wielu specjalistów i nas izbowców. Młodzi robią to bez problemu, a przecież w razie potrzeby są telefony - wyjaśnił.

arimr 1200.jpg
Premia na działalność pozarolniczą. ARiMR wkrótce rozpocznie zbiórkę zgłoszeń

Badanie stanu polskiego rolnictwa potrwa do końca listopada. Weźmie w nim udział łącznie ponad półtora miliona osób. Do szybkiego wypełnienia formularzy zachęca Hanna Galicz z rolniczej "Solidarności".

Czytaj także:

- To będzie diagnoza stanu rolnictwa, jakie ono jest, jaki ma potencjał. Taka wiedza ułatwia zarządzanie. By jej dostarczyć, właśnie o to chodzi w tym spisie - tłumaczy Hanna Galicz.

Wstępne dane ze spisu rolnego mają być znane pod koniec pierwszego kwartału przyszłego roku.

00:18 10702261_2.mp3 Rolnicy biorą udział w powszechnym spisie rolnym (IAR) cz. 2

 

Posłuchaj
00:14 10702261_1.mp3 Rolnicy biorą udział w powszechnym spisie rolnym (IAR) cz. 1

pkr

Czytaj także

Tegoroczne zbiory zbóż będą wysokie. Pogoda sprzyjała rolnikom

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2020 08:08
Od trzech lat rosną zbiory zbóż. Według szacunków GUS polscy rolnicy w 2020 r. zebrali rekordowe ilości ziarna – 33,3 mln ton wobec 29 mln ton w ubiegłym roku. Wzrost tegorocznych zbiorów uzyskany przez producentów wynika z lepszych plonów, gdyż powierzchnia zasiewów była zbliżona do notowanej rok wcześniej.
rozwiń zwiń