X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Ograniczenia w Sejmie i Senacie. Część parlamentarzystów będzie pracować zdalnie

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2020 07:44
- Najbliższe posiedzenie Sejmu odbędzie się zgodnie z wymogami bezpieczeństwa i nowymi obostrzeniami; zapewne ograniczymy liczbę posłów, którzy będą przebywać na sali plenarnej - powiedział wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki.
Posłowie na sali obrad Sejmu
Posłowie na sali obrad SejmuFoto: twitter.com/@KancelariaSejmu

Premier Mateusz Morawiecki poinformował w piątek, że od soboty cała Polska znajdzie się w strefie czerwonej, ponadto w życie wejdą nowe obostrzenia m.in. zakaz spotkań, zebrań większej liczby niż pięciu osób; wyjątki to osoby mieszkające razem i cele zawodowe. Będzie też obowiązywał zakaz stacjonarnej działalności lokali gastronomicznych i restauracji.

maseczki dziurek shutterstock_1710406336 1200.jpg
Strefa czerwona w całym kraju. Przedstawiamy nowe zasady bezpieczeństwa

Ograniczenia w Sejmie i Senacie

Szef klubu PiS Ryszard Terlecki poinformował, że najbliższe posiedzenie Sejmu w przyszłym tygodniu odbędzie się zgodnie z wymogami bezpieczeństwa i obowiązującymi od soboty nowymi obostrzeniami. - Najpewniej ograniczymy liczbę posłów, którzy będą przebywać na sali plenarnej - powiedział szef klubu PiS.

Jak dodał, podobnie jak w przypadku wszystkich posiedzeń Sejmu w czasie pandemii, część posłów będzie pracować zdalnie, część zostanie ulokowana w salach komisyjnych, a część na sali plenarnej.

Wicedyrektor Centrum Informacyjnego Senatu Anna Godzwon powiedziała, że marszałek Senatu Tomasz Grodzki, w porozumieniu z szefami klubów, będzie zachęcał senatorów do udziału w najbliższym posiedzeniu izby oraz w posiedzeniach komisji w sposób zdalny.

Ponadto, jak zaznaczyła, Senat będzie nadal pracował w sposób hybrydowy i zostaną utrzymane dotychczasowe obostrzenia, dotyczące m.in. noszenia maseczek, zachowywania dystansu oraz mycia i dezynfekcji rąk. - Podczas posiedzenia będzie pracowała minimalna liczba pracowników Kancelarii Senatu konieczna do jego przeprowadzenia - dodała Godzwon.

Według niej nie będzie ograniczenia obecności dziennikarzy, choć - jak wskazała - redakcje są zachęcane, by wysyłać ich do Senatu możliwie jak najmniejszą liczbę, niezbędną do obsługi tego wydarzenia oraz stosowania się do obowiązujących obostrzeń i zaleceń.

Czytaj także:


W komunikacie przekazanym PAP CIS poinformowało, że obsługa prasowa posiedzenia Senatu jak również wejście do kompleksu budynków parlamentu będzie możliwa tylko dla ograniczonej liczby osób. - Przedstawiciele mediów, posiadający stałe i okresowe akredytacje prasowe proszeni są o pobieranie jednorazowych kart wstępu w biurze przepustek. Bez nich wstęp do Senatu nie będzie możliwy - zaznaczono.

Osoby, które nie posiadają stałych lub okresowych kart wstępu proszone są o zgłaszanie się pod adresem dpr@senat.gov.pl.

CIS zaapelowało też do dziennikarzy, fotoreporterów i pracowników obsługi technicznej o zachowywanie dystansu, częste korzystanie z płynu do dezynfekcji rąk oraz zakrywanie ust i nosa.

W piątek Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u kolejnych 13 632 osób, zmarły 153 osoby. To najwięcej dziennych zakażeń od początku epidemii. Dotychczas w Polsce potwierdzono 228 318 zakażeń, zmarły 4 172 osoby

kb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Rekord zakażeń. Ponad 13,5 tys. nowych przypadków koronawirusa i ponad 150 zgonów

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2020 10:45
Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u kolejnych 13 632 osób. Zmarło 153 pacjentów - podało Ministerstwo Zdrowia. Od czwartku wyzdrowiało 2 888 osób zakażonych koronawirusem. W sumie w Polsce jest ponad 105 tys. ozdrowieńców.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Mamy do czynienia z odmianą wirusa, która łatwiej zakaża". Prof. Horban o pandemii

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2020 14:47
- W tej chwili mamy do czynienia z odmianą wirusa, która łatwiej zakaża. W związku z tym wzrost zakażeń jest bardzo szybki, ale ta odmiana charakteryzuje się też mniejszą śmiertelnością - powiedział główny doradca premiera ds. walki z epidemią prof. Andrzej Horban.
rozwiń zwiń