X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Wygrać z epidemią możemy tylko zjednoczeni". Premier w orędziu do Polaków

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2020 19:12
- Wygrać z epidemią możemy tylko zjednoczeni. W wielu krajach temat walki z COVID-19 jest wyłączony z politycznego sporu. Chciałbym, żeby dzisiaj zabrzmiało to jeszcze raz mocno i wyraźnie - odłóżmy na bok polityczne spory, będzie jeszcze na nie czas. Teraz trzeba działać - powiedział w orędziu premier Mateusz Morawiecki. 
Mateusz Morawiecki
Mateusz MorawieckiFoto: Twitter

- Sytuacja epidemiczna w Polsce i w Europie jest bardzo poważna, wirus powrócił z siłą znacznie większą niż wiosną tego roku. Rekordy zakażeń padają na całym kontynencie. Także w Polsce zmagamy się z rosnącą każdego dnia liczbą zakażeń. Powaga sytuacji wymaga szybkich i zdecydowanych działań. Nie wahaliśmy się ich podjąć na wiosnę, nie wahamy się i teraz - powiedział premier. 

Strategia działania i przygotowanie do drugiej fali pandemii

- Dlatego od soboty na terenie całej Polski obowiązują nowe zasady bezpieczeństwa. Podejmując te decyzje - niełatwe zarówno od strony społecznej, jak i gospodarczej - kierujemy się opiniami najważniejszych polskich i zagranicznych autorytetów, epidemiologów wirusologów. Ta długa i wyczerpująca walka z pandemią koronawirusa budzi różne emocje i wątpliwości. Jednak rząd w swoich działaniach musi być ponad nimi i dokonywać kluczowych rozstrzygnięć, które są w interesie wszystkich Polaków. To jest nasza odpowiedzialność. Właśnie dlatego wybraliśmy strategię, która odrzuca skrajności. Idziemy drogą środka i stosujemy optymalne rozwiązania - dodał.

koronawirus free maseczki free shutt 1200 .jpg
Strefa czerwona w całym kraju. Przedstawiamy nowe zasady bezpieczeństwa

Morawiecki przypomniał też o działaniach, jakie rząd podejmował wiosną. - Szybkie działania nie tylko ochroniły życie i zdrowie Polaków, ale też dały czas na przygotowanie się do wyzwań, z którymi mierzymy się teraz. Wykorzystaliśmy ten czas, zakupiliśmy niezbędny sprzęt: respiratory, dodatkowe łóżka szpitalne, środki zabezpieczające personel medyczny - stwierdził.

- Przygotowaliśmy też rozwiązania, które w tym kluczowym momencie pozwolą odciążyć służbę zdrowia. Na Stadionie Narodowym i w kilkunastu miejscach w Polsce organizujemy specjalne szpitale, które będą rezerwą na najtrudniejszy czas. Równie ważna jest dla nas walka o utrzymanie miejsc pracy Polaków. Dzięki sprawnie uruchomionej tarczy antykryzysowej i tarczy finansowej jesteśmy dziś w stanie mierzyć się z drugą falą epidemii - kontynuował Mateusz Morawiecki. 

Zaangażowanie służb w walce z koronawirusem

Premier podziękował również tym, którzy walczą z epidemią na pierwszej linii frontu: służbom medycznym i mundurowym. - Wasze codzienne obowiązki to coś więcej niż praca. To wielkie poświęcenie i służba, której nie sposób przecenić. Jesteście prawdziwymi bohaterami - mówił premier. 

Czytaj również:

Szef rządu zwrócił jednak uwagę na nieprzestrzeganie przez część osób środków zapobiegawczych. - Będziemy na takie zachowania reagować, bo stosowanie się do nakazów i wymaganych obostrzeń jest w interesie nas wszystkich - powiedział. 

Solidarność w czasie kryzysu

- Wygrać z epidemią możemy tylko zjednoczeni. W wielu krajach temat walki z COVID-19 jest wyłączony z politycznego sporu. Chcielibyśmy, żeby w Polsce było podobnie. Właśnie dlatego niedawno zaprosiłem całą opozycję na spotkanie ws. walki z pandemią. Chciałbym, żeby dzisiaj zabrzmiało to jeszcze raz mocno i wyraźnie - odłóżmy na bok polityczne spory, będzie jeszcze na nie czas. Teraz trzeba działać. Życie zdrowie i miejsca pracy Polaków są najważniejsze. Zróbmy to wspólnie - przekonywał.

Apel o stosowanie się do zasad bezpieczeństwa

- Najbliższe dni, tygodnie i miesiące będą trudne. Codzienny wysiłek lekarzy i całej służby zdrowia oraz działania rządu i administracji państwowej to wciąż podstawa walki z epidemią, ale to wszystko może być za mało, jeśli nie włączymy się do tej walki solidarnie, jako wspólnota, jako naród - ocenił szef rządu. 

Zaapelował się też do wszystkich obywateli o nielekceważenie zagrożenia. - Stańmy do walki z wirusem. Wszędzie gdzie jesteśmy, stosujmy żelazną zasadę - dystans, dezynfekcja, maseczki wszędzie tam, gdzie one obowiązują, dbajmy o częste wietrzenie pomieszczeń, zadbajmy również o swoje bezpieczeństwo, korzystając na telefonie z aplikacji STOP COVID - zaznaczył. 

- Pamiętajmy, aby nieść pomoc osobom starszym, które powinny zostać w domach. Bądźmy odpowiedzialni - dbając o siebie, dbamy też o innych. Każda nasza codzienna, nawet drobna, decyzja ma dziś ogromne znaczenie. Stawką tej walki jest dziś zdrowie i życie naszych bliskich, naszych sąsiadów, znajomych, przyjaciół, członków rodziny, wreszcie być może każdego z nas. Musimy pokonać tę epidemię, jako naród zawsze potrafiliśmy być odważni i bardzo ofiarni. Solidarni zwyciężymy! - podsumował Mateusz Morawiecki. 

***

W piątek resort zdrowia poinformował o tym, że badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u kolejnych 13 632 osób, oraz o śmierci 153 osób z powodu COVID-19. Dzienna liczba zakażeń jest największą zanotowaną od początku epidemii.

paw/

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak