X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Ruszył portal "wspieraj seniora". Maląg: nie zostaniecie pozostawieni sami sobie

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2020 12:34
Marlena Maląg poinformowała, że na pomoc dla seniorów zabezpieczono na razie 100 milionów złotych. W razie potrzeby suma ta może zostać zwiększona.Minister zaapelowała także do seniorów, by pozostali w domach.
Marlena Maląg
Marlena MalągFoto: twitter.com/@MarlenaMalag
respirator 1200 shutterstock.jpg
Nowy rekord zakażeń. Ponad 13,5 tys. nowych przypadków koronawirusa i sto kilkadziesiąt zgonów

 - Nie zostaniecie pozostawieni sami sobie, zależy nam na tym, byście ten trudny czas przeżyli w zdrowiu i poczuciu bezpieczeństwa - powiedziała szefora resortu rodziny i polityki społecznej.

Marlena Maląg na konferencji prasowej w Warszawie poinformowała o uruchomieniu strony internetowej "Wspieraj seniora", na której można zgłosić swoje dane; będą one następnie trafiły do konkretnych ośrodków pomocy społecznej. Według niej, zgłasza się wiele organizacji, by służyć wsparciem w tej sprawie, "byśmy przede wszystkim zdali egzamin z solidarności międzypokoleniowej".

- Drodzy, kochani seniorzy, zostańcie w domu, nie zostaniecie pozostawieni sami sobie. Poprzez działanie solidarnościowego Korpusu Wsparcia Seniorów, poprzez nasze wspólne działanie, zobowiązanie i podziękowanie, nie zostaniecie państwo sami. Nam zależy na tym, byście ten trudny czas państwo przeżyli w zdrowiu i przede wszystkim w poczuciu bezpieczeństwa, bo to dla każdego człowieka jest ważne - oświadczyła minister.

Zaapelowała również, by wszyscy pamiętali o wzajemnym bezpieczeństwie. - Dystans, dezynfekcja, maseczka, aplikacja, wietrzenie pomieszczeń, to jest ważne, byśmy ten trudny czas przetrwali w zdrowiu - powiedziała Marlena Maląg.

Minister poinformowała też, że dla osób starszych została uruchomiona specjalna infolinia pod numerem 22 505 11 11. - Seniorzy przede wszystkim ci, którzy mają ukończone 70 lat mogą dzwonić, a rząd, jednostki samorządu terytorialnego, ośrodki pomocy społecznej, wolontariusze, harcerze, wojska obrony terytorialnej będą przekazywać niezbędne produkty do domu - wyjaśniła minister.

Zaznaczyła, że w ramach Solidarnościowego Korpusu Wsparcia Seniorów trwają szkolenia pracowników ośrodków pomocy społecznej. Uruchamiana jest też strona internetowa poświęcona wspieraniu seniorów.

dn

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Pandemia COVID-19. Marlena Maląg: wypłacono ponad 5 mld zł na ratowanie miejsc pracy

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2020 07:25
- Pomagamy przetrwać ten trudny czas. Od państwa płynie realna pomoc dla zachowania miejsc pracy - powiedziała w Programie 1 Polskiego Radia Marlena Maląg, minister rodziny, pracy i polityki społecznej.
rozwiń zwiń