X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Nauka w podstawówkach w trybie zdalnym. W szkołach zostaną tylko najmłodsi

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2020 12:06
- Nauka w szkołach podstawowych w klasach 4-8 będzie się odbywać zdalnie - poinformował premier Mateusz Morawiecki. Dodatkowo wprowadzono ograniczenia w przemieszczaniu się dzieci i młodzieży. Zmiany wchodzą w życie od 24 października.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/byswat

Premier uzasadniając decyzję o tym, że szkoły podstawowe w klasach od 4 do 8 będą funkcjonowały w trybie zdalnym, podkreślił, że uzasadniają to badania.

respirator 1200 shutterstock.jpg
Nowy rekord zakażeń. Ponad 13,5 tys. nowych przypadków koronawirusa i sto kilkadziesiąt zgonów

- Otóż w grupie osób do 11, 12 roku życia poziom zakażeń przy podobnej liczbie testów jest trzykrotnie mniejszy, niż w wieku 13-19 lat. A więc ma to swoje również naukowe uzasadnienie - powiedział Morawiecki.

Względy psychiczne

Ale poza tym - jak dodał - te małe dzieci, które rozpoczynają dopiero szkołę, lub te w przedszkolach dla nich bardzo ważna jest edukacja w trybie stacjonarnym.

szpital narodowy mid-20a21412 1200.jpg
Szef BBN: plan organizacji szpitala na Stadionie Narodowym gotowy od wiosny

- Jeszcze ważniejsza niż dla młodzieży i dzieci starszych ze względów psychicznych, psychologicznych i efektywności edukacyjnej - podkreślił premier.

Posłuchaj
00:31 premiero.mp3 Premier o wprowadzeniu kolejnych ograniczeń (IAR)

 

Wyjście tylko z dorosłym

Ponadto w godzinach od 8 do 16 dzieci i młodzież nie mogą same przemieszczać się, spotykać w grupach. - Mogą wychodzić tylko pod opieką dorosłego - powiedział w piątek Mateusz Morawiecki.

Czytaj również:

Podczas konferencji prasowej premier podkreślił, że "odpowiedzialność za efektywność naszych działań spoczywa na wszystkich, także na dzieciach i młodzieży".

Od soboty, 24 października, cała Polska będzie strefą czerwoną. Szkoły ponadpodstawowe i wyższe będą funkcjonować w trybie zdalnym.

fc

Czytaj także

Minister edukacji i nauki: potrzeba świeżego spojrzenia na podstawy programowe

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2020 09:12
- Są zbyt obszerne, potrzeba ich przeglądu pod różnym kątem w jakiejś perspektywie czasowej - powiedział o programach szkolnych w Programie 1 Polskiego Radia Przemysław Czarnek, nowy minister edukacji i nauki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rządowa strategia walki z pandemią. Publicysta: idziemy trzecią drogą, by uniknąć lockdownu

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2020 20:18
- Wszystkie siły rzucone są po to, żeby wybrać trzecią drogę w konwencji światowych rozwiązań. Jedni mówią o lockdownie - Czechy dzisiaj się zamknęły (...), są inne scenariusze, takie jak w Szwecji (...). A więc idziemy tą trzecią drogą - pomiędzy - mówił w Polskim Radiu 24 publicysta tygodnika "Sieci" Jakub Maciejewski.
rozwiń zwiń