X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Solidarność opuszcza Radę Dialogu Społecznego. Maląg: liczę na to, że uda się porozumieć

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2020 16:25
- Nie wyobrażam sobie, by tak ważny partner jakim jest NSZZ "Solidarność" nie był członkiem Rady Dialogu Społecznego - powiedziała Informacyjnej Agencji Radiowej minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.
Minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg podczas konferencji prasowej
Minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg podczas konferencji prasowejFoto: PAP/Paweł Supernak
duda 1200.jpg
Piotr Duda: członkowie Rady Dialogu Społecznego z ramienia Solidarności złożyli rezygnację

Przewodniczący Solidarności Piotr Duda oświadczył, że on i członkowie związku, którym kieruje, rezygnują z członkostwa w RDS. Chodzi o powołanie przez prezydenta nowych członków Rady. Według związkowców specustawa o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 pozbawiła prezydenta prawa do powoływania nowych członków Rady.

Czytaj także:

Minister Marlena Maląg wyraziła nadzieję, że uda się stronie rządowej i społecznej usiąść do wspólnego stołu i dojść do porozumienia.

- Bardzo mocna decyzja Solidarności, szanuję decyzję przewodniczącego Piotra Dudy, ale liczę na to, uda się porozumieć z tak ważnym partnerem, z którym tworzyliśmy, tworzymy i - mam nadzieję - będziemy tworzyć wiele dobrych rzeczy dla Polski i Polaków - podkreśliła minister.

pap piotr duda 1200.jpg
Piotr Duda: Solidarność to nie trend w modzie, to przywiązanie do wartości
Posłuchaj
00:26 10697816_1.mp3 Minister Marlena Maląg o rezygnacji szefa Solidarności z członkostwa w RDS (IAR)

Oprócz przewodniczącego Piotra Dudy z członkostwa w Radzie zrezygnowali Bogdan Kubiak, Henryk Nakonieczny, Wojciech Ilnicki, Andrzej Kuchta, Jarosław Lange, Waldemar Sopata i Leszek Walczak.

- Nie zgadzamy się na niszczenie dialogu przez rząd Zjednoczonej Prawicy. Domagamy się jak najszybszego procedowania tej ustawy przed Trybunałem Konstytucyjnym albo jej nowelizacji - mówił Piotr Duda.

Nowi powołani przez prezydenta Andrzeja Dudę członkowie Rady to: wicepremier, minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin, minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek, minister zdrowia Adam Niedzielski, a także wiceminister rozwoju, pracy i technologii Olga Semeniuk jako przedstawicielka ministra właściwego ds. pracy odpowiedzialnego za dialog.

pb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Rzecznik Solidarności: cały związkowy świat musi pomagać wolnym związkom zawodowym na Białorusi

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2020 15:19
- Wypadałoby oczekiwać, że teraz wszyscy, tak jak pomagali nam, ruszą z pomocą Białorusi. Tymczasem związki zawodowe, szczególnie europejskie, szybko reagują na tzw. łamanie praworządności, sprawy klimatyczne, a zupełnie ignorują to, na co powinny reagować od razu, jeszcze szybciej od nas - powiedział w Polskim Radiu 24 rzecznik Solidarności Marek Lewandowski.
rozwiń zwiń