X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Minister rolnictwa: w nowym budżecie UE będą środki na działania prośrodowiskowe

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2020 15:02
- W przyszłej perspektywie finansowej Unii Europejskiej znajdą się środki na działania prośrodowiskowe i wspierające klimat - poinformował minister rolnictwa i leśnictwa Grzegorz Puda. Dodał, że takich ustaleń dokonano w Luksemburgu, podczas posiedzenia unijnych szefów resortów odpowiedzialnych za sprawy rolnictwa.
Minister rolnictwa i leśnictwa Grzegorz Puda
Minister rolnictwa i leśnictwa Grzegorz PudaFoto: Tomasz Jastrzebowski/REPORTER

Grzegorz Puda dodał, że według ustaleń, środki mają pochodzić z puli środków przeznaczonych na dopłaty bezpośrednie: "Skutkiem wypracowanego porozumienia będzie możliwość przeznaczenia co najmniej 20 procent środków z pierwszego filara perspektywy rolnej (dopłat) na praktyki agrotechniczne. Poza tymi tak zwanymi ekoschematami, będzie także możliwość bardziej elastycznego zarządzania środkami, co generalnie płynie na jeszcze większą dostępność środków z całej puli dla gospodarstw rolnych" - podsumował minister.

grzegorz puda tt 1200.jpg
"Posłowie boją się o swoje bezpieczeństwo". Puda o protestach Agrounii

Szef resortu rolnictwa i leśnictwa dodał również, że unijni ministrowie poparli wdrożenie systemu uproszczeń w stosunku do wspierania małych gospodarstw - Takie zmiany ułatwiają najmniejszym gospodarstwom dostęp do środków. Także takim, które nie mają charakteru towarowego, nie produkują na potrzeby rynku. Dzięki uproszczeniom także ta produkcja stanie się łatwa i bezpieczniejsza - zaznaczył Puda.

Czytaj także:

Wspólna Polityka Rolna Unii Europejskiej jest systemem wsparcia i rozwoju zmienianym co 6 lat. Trwająca kończy się w bieżącym roku, a przedstawiciele rządów kończą omawianie założeń zbliżającej się perspektywy.

00:18 10697659_2.mp3 Minister rolnictwa i leśnictwa: w nowym budżecie będą środki na działania prośrodowiskowe cz. 2 (IAR)

Posłuchaj
00:20 10697659_1.mp3 Minister rolnictwa i leśnictwa: w nowym budżecie będą środki na działania prośrodowiskowe cz. 1 (IAR)

pkr

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Grzegorz Puda o "Piątce dla zwierząt": ponad 70 proc. Polaków popiera nasze działania

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2020 07:44
- Prace w tej chwili trwają w Senacie, senatorowie składają swoje poprawki - powiedział o ustawie o ochronie zwierząt w Programie 1 Polskiego Radia nowy minister rolnictwa Grzegorz Puda.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Piątka dla zwierząt". Minister rolnictwa: pracuje zespół zajmujący się kwestią rekompensat

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2020 14:56
- Na spokojnie musimy oszacować, jakich wartości możemy się spodziewać - przekazał Grzegorz Puda. Zespół powstały w Ministerstwie Rolnictwa zajmie się rekompensatami wynikającymi z nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt.
rozwiń zwiń