X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Grodzki opóźnia pracę nad ustawą ws. COVID-19. Rzecznik rządu: nieodpowiedzialna postawa

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2020 12:12
- W czwartek Sejm przyjmie nowelę dotyczącą walki z epidemią koronawirusa; absolutnie nic poza dobrą wolą marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego nie stoi na drodze, aby szybko rozpocząć dalsze prace nad tą ustawą; uważam, że jest to postawa nieodpowiedzialna - podkreślił rzecznik rządu Piotr Mülller.
Marszałek Senatu Tomasz Grodzki
Marszałek Senatu Tomasz GrodzkiFoto: PAP/Radek Pietruszka

Sejmowa komisja zdrowia w nocy z środy na czwartek zakończyła prace nad czterema poselskimi projektami dotyczącymi walki z epidemią. Za wiodący uznała projekt PiS. Posłowie przychylili się m.in. do propozycji Lewicy, by można było odmówić sprzedaży osobom bez masek zakrywających usta i nos. W czwartek w Sejmie odbyło się drugie czytanie projektu, jeszcze tego dnia ma się odbyć głosowanie, następnie nowela trafi do Senatu.

Marszałek Grodzki w środę zapowiedział, że Senat zbierze się w poniedziałek o godz. 16, a pierwszym punktem posiedzenia będzie rozpatrzenie przepisów dotyczących walki z epidemią.

piotr muller 1200 free.jpg
"Decyzja jest praktycznie pewna". Rzecznik rządu o objęciu całej Polski czerwoną strefą

"Potrzebna jest dobra wola"

Müller w czwartkowej rozmowie w TVP Info powiedział, że jest rozczarowany zachowaniem marszałka Senatu. - Uważam, że w sytuacji, w której działania można podejmować szybko, bez zbędnej zwłoki i nic, absolutnie nic, poza dobrą wolą marszałka Senatu nie stoi na drodze, aby rozpocząć dalsze prace nad tą ustawą. Uważam, że jest to postawa nieodpowiedzialna, która w takiej sytuacji nie powinna mieć miejsca - podkreślił

- Dzisiaj w Sejmie ta ustawa zostanie przegłosowana, w związku z tym nie ma żadnych przeszkód, aby Senat zebrał się nawet dzisiaj wieczorem na posiedzeniu komisji senackiej, a jutro głosował na posiedzeniu plenarnym. Tylko do tego potrzebna jest dobra wola. Senatorowie mogą już czytać projekt, który jest w Sejmie; patrząc na niego, przyglądając się co należy poprawić a później analizując ewentualne poprawki, które też Sejm w międzyczasie przyjął - powiedział.

Czytaj także:

- To, że Senat się zbiera w poniedziałek, a nie w piątek, jest wyłączną i jedyną zasługą marszałka Grodzkiego i jak rozumiem PO. To od marszałka Grodzkiego zależy termin zbierania się Senatu i to jest jego osobista odpowiedzialność za to, że czekamy z tą ustawą dalej - dodał Müller.

pkr

Czytaj także

Pęk apeluje do Grodzkiego. "Ustawę ws. walki z COVID Senat powinien przyjąć bez zbędnej zwłoki"

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2020 13:57
- Złożyłem pismo w imieniu klubu senatorów PiS, w którym zwracam się do marszałka Tomasza Grodzkiego z prośbą o zwołanie pilnego, dodatkowego posiedzenia Senatu jeszcze w tym tygodniu - oświadczył w środę wicemarszałek Senatu Marek Pęk (PiS). Przekonywał, że Senat powinien przyjąć ustawę dot. walki z COVID-19 bez zbędnej zwłoki, najlepiej bez poprawek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Rada Ministrów przyjmuje większość dokumentów obiegowo". Rzecznik rządu odpowiada na zarzuty Budki

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2020 14:40
"Liczy pan posiedzenia rządu, a Rada Ministrów przyjmuje większość dokumentów obiegowo po posiedzeniach Komitetu Stałego Rady Ministrów, a prace w zakresie walki z epidemią koordynuje Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego" - podkreślił rzecznik rządu Piotr Müller, zwracając się do szefa PO.
rozwiń zwiń