X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Nauka w szkołach podstawowych w systemie hybrydowym i w trybie zdalnym. Nowe dane MEN

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2020 19:15
W systemie hybrydowym działa 961 szkół podstawowych i 206 przedszkoli. Całkowicie zdalną naukę wprowadzono w 298 szkołach podstawowych i w 171 przedszkolach – poinformował w środę resort edukacji. Sposób nauczania zmieniono w tych placówkach po uzyskaniu zgody sanepidu.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Oksana Kuzmina/shutterstock

Od poniedziałku szkoły średnie w żółtej strefie przeszły na nauczanie hybrydowe: częściowo w budynku, częściowo w domu. W liceach i technikach w strefie czerwonej nauka odbywa się w pełni zdalnie. Przedszkola i szkoły podstawowe działają jak dotąd bez zmian – tzn. stacjonarnie, a wprowadzenie w nich nauki hybrydowej lub zdalnej wymaga zgody sanepidu.

szkoła covid stock 1200.jpg
Zdalna lub hybrydowa nauka w wyższych klasach podstawówek. Premier: w środę decyzja

W czwartek ma być ogłoszona decyzja w sprawie dalszego funkcjonowania podstawówek. Zgodnie z zapowiedziami premiera Mateusza Morawieckiego starsze klasy będą podlegały nauczaniu zdalnemu lub hybrydowemu.

Według uzyskanych od kuratorów oświaty danych Ministerstwa Edukacji Narodowej w środę stacjonarnie pracowało 13 tys. 679 szkół podstawowych (co stanowi 91,57 proc. wszystkich podstawówek) i 14 tys. 883 przedszkola (97,53 proc.).

Więcej placówek uczących się w systemach hybrydowym i zdalnym

Za zgodą sanepidu w 961 podstawówkach (6,43 proc.) i w 206 przedszkolach (1,35 proc.) wprowadzono nauczanie hybrydowe. Na naukę w pełni zdalną przeszło 298 szkół podstawowych (1,99 proc.) i 171 przedszkoli (1,12 proc.). W porównaniu z wtorkiem przybyły 423 placówki uczące się w systemie hybrydowym i 133 w trybie zdalnym.

Czytaj również:

Jednocześnie resort edukacji przypomniał dane dotyczące szkół średnich, w których sposób nauczania zależy od strefy. Na 12 tys. 468 szkół ponadpodstawowych 5 tys. 778 zlokalizowanych w strefie czerwonej (46,34 proc.) prowadzi kształcenie na odległość. Z kolei w strefie żółtej nauka hybrydowa odbywa się w 5 tys. 503 szkołach ponadpodstawowych (44,14 proc.).

Z informacji MEN wynika, że 1187 szkół ponadpodstawowych (9,52 proc.) jest wyłączonych z ograniczeń. Oznacza to, że są to m.in. szkoły ponadpodstawowe specjalne, w których nauczanie ma być w dalszym ciągu stacjonarne.

kad

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Co dalej z funkcjonowaniem szkół? Szef MEN: kolejne decyzje będą zależeć od rozwoju epidemii

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2020 14:44
- Kolejne decyzje dotyczące funkcjonowania szkół będą zależeć od rozwoju sytuacji epidemicznej, będą wychodzić naprzeciw oczekiwaniom związkowców - poinformował minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek po spotkaniu z przedstawicielami central związków zawodowych.
rozwiń zwiń