X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Dlaczego syna Ryszarda Krauzego zatrzymano dopiero dzień po pobiciu reportera TVP? Jest stanowisko prokuratury

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2020 18:30
Portal niezależna.pl informuje, że syn Krauzego został zatrzymany dzień po pobiciu operatora TVP, gdyż wcześniej przez dobę przebywał poza domem, ukrywając się przed policją i prokuraturą.
Pobity operator TVP
Pobity operator TVPFoto: Twitter/TVP

W czwartek od godz. 15 na Kamiennej Górze w Gdyni przed domem Ryszarda Krauzego stało kilkunastu dziennikarzy z ogólnopolskich mediów. Przeszukanie CBA w domu biznesmena trwało kilka godzin.

Ok. godz. 19.15 agenci wyprowadzili biznesmena z domu i zawieźli do prokuratury. Dziennikarze powoli zaczęli się rozchodzić. Ok. godz. 20 operatora kamery TVP Gdańsk zaatakował, jak podaje TVP Info, syn Ryszarda Krauzego, Aleksander. Uderzył go w twarz i kopnął. Operator doznał obrażeń głowy.

Czytaj więcej
1200_TVP_EN.jpg
Prokuratura złoży zażalenie na decyzję sądu. Chodzi o sprawę pobicia dziennikarza TVP

Portal niezalezna.pl zapytał Prokuraturę Okręgową w Gdańsku, dlaczego do zatrzymania Aleksandra K. doszło dopiero w piątek wieczorem (16 października), a nie bezpośrednio po zdarzeniu (w czwartek 15 października) oraz dlaczego postawionym Aleksandrowi K. zarzutów nie towarzyszył zarzut z art. 44 ust. 1 prawa prasowego, który stanowi: "Kto utrudnia lub tłumi krytykę prasową - podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności".

"Odpowiadając na Pana pytania, uprzejmie informuję, że nie było możliwości zatrzymania podejrzanego bezpośrednio po zdarzeniu, bowiem oddalił [on] się i nie było znane miejsce jego pobytu. Ustalony na podstawie zeznań pokrzywdzonych przebieg zdarzenia nie dawał podstaw do przedstawienia podejrzanemu zarzutu z art. 44 ustawy prawo prasowe. Do czynów doszło już w chwili, gdy dziennikarze zakończyli relację i sprzęt był już schowany. Podejrzany swoim zachowaniem nie utrudnił prowadzenia relacji i nie wpływał na treść przekazu" - brzmi przesłane stanowisko.

Czytaj także:

Wielkie śledztwo

Ryszard Krauze oraz adwokat Roman Giertych są wśród 12 zatrzymanych osób podejrzanych o wyprowadzenie i przywłaszczenie łącznie ok. 92 mln zł z giełdowej spółki deweloperskiej Polnord.

Przedstawiono im zarzuty dotyczące przywłaszczenia środków spółki oraz wyrządzenia firmie szkody majątkowej w wielkich rozmiarach, a także prania brudnych pieniędzy. Podejrzanym grozi za to do 10 lat więzienia.

jp/niezalezna.pl


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Syn Ryszarda K. nie zostanie aresztowany po pobiciu operatora TVP

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2020 17:13
Sąd Rejonowy w Gdyni zdecydował, że podejrzany o pobicie operatora TVP Gdańsk syn biznesmena Ryszarda K. nie trafi do aresztu. 31-letni Aleksander K. został objęty dozorem policji. Zakazano mu kontaktu i zbliżania się do pokrzywdzonych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Zagrożenie dla wolności mediów". Prezes gdańskiego SDP o pobiciu operatora TVP

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2020 09:42
-  Nie ma zgody na bezkarność czynów naruszających zdrowie, zagrażających życiu i ograniczających bezpieczeństwo pracy dziennikarzy - podkreślił prezes gdańskiego oddziału Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich (SDP) Janusz Wikowski, odnosząc się do pobicia operatora TVP Gdańsk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Dziwna decyzja sądu, który nie zastosował aresztu". Krzysztof Czabański o pobiciu operatora TVP

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2020 07:25
- Mamy do czynienia z bardzo dziwną decyzją sądu, który nie zastosował aresztu wobec sprawcy pobicia operatora TVP Gdańsk - podkreślił szef Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański. Według niego, budzi to podejrzenia, że mogła mieć na to wpływ uprzywilejowana pozycja sprawcy.
rozwiń zwiń