X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Pan też w opozycji?". Czarnek zareagował na wpis Owsiaka dot. przekazania łóżek szpitalnych

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2020 16:52
"Czy to prawda, że dwa specjalistyczne łóżka bezczynnie stojące w jednym szpitalu wojewódzkim nie mogą być przekazane do drugiego szpitala wojewódzkiego, gdzie służyłyby chorym? Dlaczego?" - napisał we wtorek szef resortu edukacji Przemysław Czarnek, odnosząc się do wpisu prezesa WOŚP Jerzego Owsiaka.
Przemysław Czarnek
Przemysław CzarnekFoto: Sejm RP/Twitter

Jerzy Owsiak napisał w poniedziałek na Facebooku, że nie zgadza się na przeznaczanie łóżek z psychiatrii na walkę z COVID-19. "Dzisiaj otrzymaliśmy prośbę ze Szpitala Neuropsychiatrycznego w Lublinie, czy oddział ten może na potrzeby walki z COVID-19 przeznaczyć swoje łóżka do innego szpitala w Lublinie. Wysłaliśmy odpowiedź, że kategorycznie nie wyrażamy zgody na takie działanie" - oświadczył szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Andrzej Duda prezydent podpis free 1200.jpg
"To ustawa ponad politycznymi podziałami". Prezydent dziękuje premierowi za Fundusz Medyczny

Brońcie naszych łóżek Kiedy wojewoda mazowiecki przekształcił 34 geriatryczne łóżka Szpitala Wolskiego w Warszawie na...

Opublikowany przez Jurka Owsiaka Poniedziałek, 19 października 2020

Do wpisu Owsiaka odniósł się we wtorek na Twitterze minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. "Czy to prawda Panie @jerzy_owsiak? Dwa specjalistyczne łóżka bezczynnie stojące w jednym szpitalu wojewódzkim nie mogą być przekazane do drugiego szpitala wojewódzkiego, gdzie służyłyby chorym? Dlaczego? Pan też w opozycji?" - napisał Czarnek.


Owsiak tłumaczył na Facebooku, że w sytuacji "totalnej zapaści" psychiatrii dziecięcej zakup łóżek przez jego fundację miał być próbą jej przeciwdziałania. "Proszę więc podejmować odpowiedzialne decyzje, aby w przypadku walki z pandemią odpowiednio planować zakupy sprzętu medycznego. Wszystkie łóżka są produkcji polskiej i można je kupić w polskich fabrykach" - dodał prezes WOŚP.

Przypomniał, że Fundacja WOŚP przekazała na potrzeby walki z COVID sprzęt medyczny i środki ochrony osobistej o wartości prawie 50 mln zł. Podkreślił, że fundacja nadal jest gotowa pomagać Polakom w czasie epidemii, ale - jak dodał - "nie powinna na dzień dzisiejszy w podstawowych zadaniach zastępować państwa".

kb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Zaufanie ze strony świata medycznego jest niezbędne". Ekspert o skutecznej walce z pandemią

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2020 12:49
- Jeżeli chcemy skutecznie wprowadzić rozwiązania kryzysowe, a takie są teraz niestety potrzebne, to niezbędne jest zbudowanie zaufania ze strony świata medycznego - powiedziała Maria Libura z Collegium Medicum Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Projekt PiS o przeciwdziałaniu epidemii COVID-19. Sprawdzamy, co zawiera

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2020 14:45
Posiedzenie Sejmu podczas którego posłowie mieli rozpatrzyć m.in. projekt ustawy autorstwa PiS dotyczącej przeciwdziałania epidemii COVID-19 zostało odłożone do środy. Proponowane przepisy zakładają m.in. objęcie penalizacją nieprzestrzegania zakazów, nakazów, ograniczeń lub obowiązków zawartych w przepisach o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi lub w przepisach o Państwowej Inspekcji Sanitarnej także o osoby zdrowe.   
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak przygotować się do testu na koronawirusa? Sprawdź najważniejsze informacje

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2020 15:42
Chcesz wykonać test na obecność koronawirusa? Masz któryś z czterech objawów charakterystycznych dla COVID-19? Poniżej znajdziesz najważniejsze informacje związane z wykonaniem badań. 
rozwiń zwiń