X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Reprywatyzacja w Warszawie. Pieniądze dla poszkodowanych lokatorów jeszcze w tym roku

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2020 14:48
W życie weszła ustawa usprawniająca przekazywanie odszkodowań dla lokatorów pokrzywdzonych przez skutki reprywatyzacji w Warszawie.
Sebastian Kaleta
Sebastian KaletaFoto: Jakub Kaminski/East News

Komisja weryfikacyjna odzyskała niemal 19 milionów złotych, które będą przekazane mieszkańcom. Dotychczas wypłaty uniemożliwiały odwołania do sądów administracyjnych składane między innymi przez władze Warszawy.

kaleta_1200.jpg
Odszkodowanie za nieruchomości przy ul. Borzymowskiej. Komisja uchyliła decyzje

Poszkodowani lokatorzy powinni przekazywać swoje dane do resortu sprawiedliwości. Dotychczas decyzje odszkodowawcze wydano wobec niemal 300 osób - szacuje przewodniczący komisji weryfikacyjnej Sebastian Kaleta: - Miasto skarżyło dotąd decyzje komisji do sądu dotyczące mieszkańców. Zmiana ustawowa pozwala na przekazanie tych środków rządowemu funduszowi reprywatyzacji. W dalszej kolejności powoduje to umorzenie postępowań przed sądami i możliwość przekazania pieniędzy lokatorom - tłumaczy Kaleta.

Zmiany w ustawie pozwalają też na szybsze uprawomocnienie postanowień komisji weryfikacyjnej - dodał wiceszef komisji Paweł Lisiecki: "Teraz tylko lokatorzy mają prawo do zaskarżania decyzji komisji. Ponadto stwierdzenie przez komisję zajścia nieodwracalnych skutków prawnych powoduje też, że wcześniejsze postanowienie miasta w danej sprawie możemy uznać za wydane z naruszeniem prawa" - podkreślił.

Komisja zapowiedziała, że środki zamierza przekazać pokrzywdzonym lokatorom do początku grudnia.

dn

Czytaj także

Nieruchomość przy Kredytowej 6. Uchylona decyzja Komisji Weryfikacyjnej

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2020 18:13
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie uchylił decyzję Komisji Weryfikacyjnej w sprawie Kredytowej 6. Skargę złożyli beneficjenci i miasto. Komisja Weryfikacyjna w grudniu 2018 roku uchyliła decyzję zwrotową z 2015 roku wydaną przez prezydenta Warszawy i skierowała sprawę do ponownego rozpatrzenia przez prezydenta.
rozwiń zwiń