X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Reprywatyzacja w Warszawie. Pieniądze dla poszkodowanych lokatorów jeszcze w tym roku

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2020 14:48
W życie weszła ustawa usprawniająca przekazywanie odszkodowań dla lokatorów pokrzywdzonych przez skutki reprywatyzacji w Warszawie.
Sebastian Kaleta
Sebastian KaletaFoto: Jakub Kaminski/East News

Komisja weryfikacyjna odzyskała niemal 19 milionów złotych, które będą przekazane mieszkańcom. Dotychczas wypłaty uniemożliwiały odwołania do sądów administracyjnych składane między innymi przez władze Warszawy.

kaleta_1200.jpg
Odszkodowanie za nieruchomości przy ul. Borzymowskiej. Komisja uchyliła decyzje

Poszkodowani lokatorzy powinni przekazywać swoje dane do resortu sprawiedliwości. Dotychczas decyzje odszkodowawcze wydano wobec niemal 300 osób - szacuje przewodniczący komisji weryfikacyjnej Sebastian Kaleta: - Miasto skarżyło dotąd decyzje komisji do sądu dotyczące mieszkańców. Zmiana ustawowa pozwala na przekazanie tych środków rządowemu funduszowi reprywatyzacji. W dalszej kolejności powoduje to umorzenie postępowań przed sądami i możliwość przekazania pieniędzy lokatorom - tłumaczy Kaleta.

Zmiany w ustawie pozwalają też na szybsze uprawomocnienie postanowień komisji weryfikacyjnej - dodał wiceszef komisji Paweł Lisiecki: "Teraz tylko lokatorzy mają prawo do zaskarżania decyzji komisji. Ponadto stwierdzenie przez komisję zajścia nieodwracalnych skutków prawnych powoduje też, że wcześniejsze postanowienie miasta w danej sprawie możemy uznać za wydane z naruszeniem prawa" - podkreślił.

Komisja zapowiedziała, że środki zamierza przekazać pokrzywdzonym lokatorom do początku grudnia.

dn

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Nieruchomość przy Kredytowej 6. Uchylona decyzja Komisji Weryfikacyjnej

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2020 18:13
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie uchylił decyzję Komisji Weryfikacyjnej w sprawie Kredytowej 6. Skargę złożyli beneficjenci i miasto. Komisja Weryfikacyjna w grudniu 2018 roku uchyliła decyzję zwrotową z 2015 roku wydaną przez prezydenta Warszawy i skierowała sprawę do ponownego rozpatrzenia przez prezydenta.
rozwiń zwiń