X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"To przejaw skrajnej obstrukcji". Piotr Müller o wniosku opozycji ws. odroczenia obrad Sejmu

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2020 13:18
- Platforma Obywatelska jeśli nie chce nie musi nam pomagać w walce z koronawirusem, ale niech chociaż nie przeszkadza - powiedział rzecznik rządu Piotr Müller komentując wniosek opozycji o odroczenie obrad Sejmu.
Piotr Mller
Piotr MüllerFoto: Twitter/Piotr Müller - rzecznik rządu

Po przychyleniu się do wniosku szefa klubu KO Cezarego Tomczyka o odroczenie obrad, aby posłowie mogli zapoznać się z projektem PiS ws. przeciwdziałania sytuacjom kryzysowym związanym z COVID-19, Sejm przerwał wtorkowe obrady. Ma je wznowić w środę o godz. 9.

pap_sejm_terlecki1200.jpg
Covidowe ustawy w Sejmie. Opozycja przedłuża obrady


- To co się dziś zadziało w Sejmie to przejaw skrajnej obstrukcji. Politycy Platformy Obywatelskiej jeśli nie chcą nie muszą nam pomagać w walce z pandemią koronawirusa, ale nich chociaż nie przeszkadzają w tej trudnej sytuacji - komentował rzecznik rządu.

Podczas wtorkowego posiedzenia Sejm miał wysłuchać też informacji premiera dotyczącej stanu przygotowań państwa na rosnącą falę zakażeń koronawirusem.

- Pan premier był dziś gotowy, by przedstawić pełną i rzetelną informację na temat przygotowań do walki z Covid-19. Niestety działania obstrukcyjne Platformy uniemożliwiły mu to - powiedział Müller dodając, że informacja szefa rządu zostanie przedstawiona w środę.

Szczegóły projektu PiS

Projekt PiS, który wpłynął do Sejmu w poniedziałek po południu, zakłada wyłączenie odpowiedzialności karnej za działania lecznicze medyków, gdy są one podejmowane w celu zwalczania epidemii COVID-19. 

Czytaj również:

Ale, jeśli osoba wykonująca zawód medyczny doprowadzi do śmierci pacjenta lub do ciężkiego uszczerbku na jego zdrowiu w wyniku rażącego nadużycia uprawnień lub rażącego niedopełniania obowiązków, to będzie podlegała odpowiedzialności karnej.

Wyższe wynagrodzenie dla osób skierowanych do walki z COVID-19

Ponadto zgodnie z projektem, osobom skierowanym do walki z koronawirusem przysługuje wynagrodzenie zasadnicze w wysokości nie niższej niż 200 proc. (dotychczas było to 150 proc.) przeciętnego wynagrodzenia zasadniczego przewidzianego na danym stanowisku pracy.

W projekcie zaznaczono, że wynagrodzenie nie może być niższe niż wynagrodzenie, które osoba skierowana do pracy przy zwalczaniu epidemii otrzymała w miesiącu poprzedzającym miesiąc, w którym wydana została decyzja o skierowaniu jej do pracy przy zwalczaniu epidemii.

Projekt zakłada też wydłużenie okresu realizacji recept do 150 dni od dnia wystawienia na leki, które są obecnie niedostępne. 150 dni, czyli pięć miesięcy, to tyle, jak uzasadniono, ile może trwać tzw. sezon grypowy. 

kad

Czytaj także

Piotr Müller: w czwartek decyzje ws. rozszerzenia obostrzeń

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2020 09:42
Piotr Müller, rzecznik rządu, zapowiedział w Programie 3 Polskiego Radia, że niektóre obostrzenia wprowadzone w związku z pandemią koronawirusa mogą zostać rozszerzone. – Chodzi o limity wejść do danych miejsc czy kwestie związane z ograniczeniem funkcjonowania niektórych gałęzi gospodarki – mówił Müller. O szczegółach rząd poinformuje w czwartek.
rozwiń zwiń