X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Szpitale prywatne włączone do walki z COVID-19. Minister zdrowia przedstawił warunki współpracy

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2020 15:28
- Zarówno premier, jak i minister zdrowia będą mieć uprawnienia do kierowania poleceń do prywatnych szpitali, które będę włączone do walki z koronawirusem. Otrzymają warunki finansowe analogiczne do tych, jakie mają szpitale publiczne - zapowiedział w poniedziałek minister zdrowia Adam Niedzielski.
Sala szpitalna - zdjęcie ilustracyjne
Sala szpitalna - zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay.com

niedzielski konfa mz 1200 tt.jpg
Minister zdrowia: możemy mieć nawet 20 tys. zachorowań dziennie, szpitale prywatne włączą się w walkę

Niedzielski był pytany na konferencji prasowej na jakich zasadach do systemu walki z COVID-19 będzie włączona prywatna służba zdrowia. Szef MZ wyjaśnił, że zarówno premier, jak i minister zdrowia będą mieć uprawnienia do kierowania poleceń do tych prywatnych szpitali.

Następnie na podstawie podpisane umowy będą regulowane warunki finansowe. - Jeśli ta umowa w propozycji przedłożonej przez ministra bądź w trakcie negocjacji nie zostanie zaakceptowana, to wtedy minister ma prawo narzucić warunki finansowe. Ale tutaj z założenia działamy w taki sposób, że będą to warunki analogiczne do tych, które otrzymują szpitale publiczne - mówił Niedzielski.

Stabilność finansowania

Wyjaśnił, że zgodnie z cennikiem NFZ w przypadku pacjenta podejrzanego o zakażenie koronawirusem jest to kwota 180 zł, a jeżeli jest to pacjent już ze zdiagnozowanym COVID-19, to każdy dzień hospitalizacji jest liczony na ponad 400 zł. - To są warunki, które zapewniają stabilność finansową i na pewno rekompensują koszty i myślę, że można śmiało powiedzieć, że jest w tym dobra marża - powiedział minister zdrowia.

covid szpital pap 1200.jpg
"Ich otwieranie jest jak najbardziej uzasadnione". Ekspert o tworzeniu tymczasowych szpitali

Dodał, że w kwestii dodatkowych wynagrodzeń dla osób zaangażowanych w walkę z koronawirusem, to do tej pory NFZ wypłaca miesięcznie ok. 25 mln zł rekompensaty z tytułu 50-proc. dodatku. "Teraz, ponieważ to podwajamy, czyli będziemy mieli 200-proc. wynagrodzenie, to należy liczyć się, że z tego tytułu będzie przyrost o drugie tyle, czyli te miesięcznie koszty będą rzędu 50 mln zł" - przekazał Niedzielski.

- Ale chcę powiedzieć, że to jest szacunek, ponieważ zakładamy dołączenie kolejnych grup - w tym przede wszystkim ratowników - do tych grup zawodów, które będą miały rekompensatę finansową. To samo będzie w przypadku osób kierowanych przez wojewodę - dodał szef MZ.

pkur


Czytaj także

"DGP": specjalne dodatki i kontrole lekarzy walczących z koronawirusem

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2020 08:08
Będą specjalne dodatki dla lekarzy walczących z koronawirusem. "Ale ci uchylający się od pracy lub uciekający na zwolnienia muszą się liczyć z kontrolami" - pisze poniedziałkowy "Dziennik Gazeta Prawna", informując o założeniach projektu ustawy, nad którym pracuje rząd.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Minister zdrowia: chcemy wprowadzić możliwość pracy zdalnej na kwarantannie

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2020 13:54
- Chcemy wprowadzić możliwość tzw. telepracy czy pracy zdalnej na kwarantannie, oczywiście za zgodą pracownika i pracodawcy - zapowiedział minister zdrowia Adam Niedzielski podczas konferencji prasowej.
rozwiń zwiń