X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Prokuratura złoży zażalenie na decyzję sądu. Chodzi o sprawę pobicia dziennikarza TVP

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2020 15:00
Prokuratura Rejonowa w Gdyni złoży zażalenie na sobotnią decyzję sądu, który odmówił zastosowania tymczasowego aresztowania wobec Aleksandra K., podejrzanego o pobicie operatora TVP i grożenie innym osobom.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: East News/Maciej Łuczniewski
Projekt bez tytułu 1200.jpg
Syn Ryszarda K. zatrzymany. Usłyszał zarzuty w związku z atakiem na operatora TVP

Jak powiedziała rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Gdańsku Grażyna Wawryniuk, prokuratura złoży zażalenie na sobotnią decyzję Sądu Rejonowego w Gdyni, który odmówił aresztowania Aleksandra K. podejrzanego o pobicie operatora TVP Gdańsk.

Czytaj także:

- Prokurator powołał się na dwie przesłanki. Chodzi o obawę matactwa oraz zdaniem prokuratury, w tym przypadku, zachodzi szczególna przesłanka do zastosowania tymczasowego aresztowania. Istnieje uzasadniona obawa, że podejrzany może popełnić przestępstwo przeciwko zdrowiu i życiu, bowiem groził popełnieniem takiego czynu - dodała prokurator Wawryniuk.

W sobotę sąd zdecydował o zastosowaniu wolnościowych środków zapobiegawczych wobec Aleksandra K., podejrzanego o pobicie operatora TVP Gdańsk.

JakubJałowiczor.jpg
Pobicie operatora TVP Gdańsk. Jałowiczor: kolejna odsłona konfliktu plemiennego

Mężczyznę objęto dozorem policji - dwa razy w tygodniu musi zgłaszać się na komisariat, ma zakaz kontaktu i zbliżania się na mniej niż 50 m do trzech osób pokrzywdzonych w tej sprawie.

Aleksandra K. zatrzymano w piątek wieczorem.

Kara do 2 lat pozbawienia wolności

31-letni syn biznesmena Ryszarda Krauzego usłyszał w prokuraturze w Gdyni trzy zarzuty: naruszenia nietykalności, kierowania gróźb wobec dziennikarzy i spowodowania obrażeń ciała poniżej siedmiu dni. Czyny te są zagrożone karą do 2 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia przed domem Ryszarda Krauzego (zgodził się na podawanie pełnych danych - red.) w Gdyni na Kamiennej Górze doszło w czwartek ok. godz. 20.

W czwartek od godz. 15 na Kamiennej Górze w Gdyni przed domem Krauzego stało kilkunastu dziennikarzy z ogólnopolskich mediów. Wówczas trwało przeszukanie domu zatrzymanego biznesmena przez agentów Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Ok. godz. 19.15 agenci wyprowadzili z domu biznesmena i zawieźli do prokuratury.

Dziennikarze powoli zaczęli odjeżdżać sprzed domu biznesmena. Ok. godz. 20 operatora kamery TVP Gdańsk zaatakował syn b. prezesa Prokomu. Uderzył go w twarz i kopnął. Operator ma obrażenia głowy.

Zarzuty prania brudnych pieniędzy

Ryszard Krauze oraz adwokat Roman Giertych są wśród 12 zatrzymanych osób podejrzanych o wyprowadzenie i przywłaszczenie łącznie ok. 92 mln zł z giełdowej spółki deweloperskiej Polnord.

Przedstawiono im zarzuty dotyczące przywłaszczenia środków spółki oraz wyrządzenia firmie szkody majątkowej w wielkich rozmiarach, a także prania brudnych pieniędzy. Podejrzanym grozi za to do 10 lat więzienia.

pb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Syn Ryszarda K. nie zostanie aresztowany po pobiciu operatora TVP

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2020 17:13
Sąd Rejonowy w Gdyni zdecydował, że podejrzany o pobicie operatora TVP Gdańsk syn biznesmena Ryszarda K. nie trafi do aresztu. 31-letni Aleksander K. został objęty dozorem policji. Zakazano mu kontaktu i zbliżania się do pokrzywdzonych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Zagrożenie dla wolności mediów". Prezes gdańskiego SDP o pobiciu operatora TVP

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2020 09:42
-  Nie ma zgody na bezkarność czynów naruszających zdrowie, zagrażających życiu i ograniczających bezpieczeństwo pracy dziennikarzy - podkreślił prezes gdańskiego oddziału Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich (SDP) Janusz Wikowski, odnosząc się do pobicia operatora TVP Gdańsk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Dziwna decyzja sądu, który nie zastosował aresztu". Krzysztof Czabański o pobiciu operatora TVP

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2020 07:25
- Mamy do czynienia z bardzo dziwną decyzją sądu, który nie zastosował aresztu wobec sprawcy pobicia operatora TVP Gdańsk - podkreślił szef Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański. Według niego, budzi to podejrzenia, że mogła mieć na to wpływ uprzywilejowana pozycja sprawcy.
rozwiń zwiń