X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Był symbolem walki o wolność". Premier złożył kwiaty na grobie bł. ks. Jerzego Popiełuszki

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2020 11:35
"Ks. Jerzy Popiełuszko w latach walki z komuną był symbolem walki o wolność będącą podstawowym prawem człowieka" - napisał w poniedziałek premier Mateusz Morawiecki. "Dzisiaj szczególnie modlę się o szybką kanonizację ks. Jerzego" - dodał.
Premier złożył kwiaty na grobie bł. ks. Jerzego Popiełuszki
Premier złożył kwiaty na grobie bł. ks. Jerzego PopiełuszkiFoto: Facebook/Mateusz Morawiecki

"Od 36 lat, tego dnia - 19 października, zadaję sobie pytanie: jaką siłą oddziaływania dysponował ten skromny kapłan - Ks. Jerzy Popiełuszko, by bandycki aparat władzy, jaką była esbecja, musiał uciec się do zbrodni?" - napisał na Facebooku premier Mateusz Morawiecki.

Popieluszko_msza_1200.jpg
Ks. Jerzy Popiełuszko - kapłan niezłomny

Podkreślił, że "ks. Jerzy Popiełuszko w latach walki z komuną był symbolem walki o wolność będącą podstawowym prawem człowieka".

Od 36 lat, tego dnia - 19 października, zadaję sobie pytanie: jaką siłą oddziaływania dysponował ten skromny kapłan -...

Opublikowany przez Mateusz Morawiecki Poniedziałek, 19 października 2020


Przypominając przesłanie ks. Popiełuszki "Zło dobrem zwyciężaj", zaczerpnięte z Listu św. Pawła, wskazał, że "jest dla nas drogą, o której Zbigniew Herbert pisał: idź wyprostowany wśród tych, co na kolanach, wśród odwróconych plecami i obalonych w proch, ocalałeś nie po to, aby żyć (...) Bądź wierny. Idź".

"Miałem zaszczyt poznać Matkę ks. Jerzego - Panią Mariannę, która była uosobieniem wielkiej skromności i dumy. Stanowiła opokę rodziny, ks. Jerzy bardzo Ją kochał. W ciężkiej pracy na roli, znajdowała czas na prowadzenie domu, wychowanie dzieci w miłości do Polski i wiary. Szanowała każdego człowieka i tę wartość przekazała ks. Jerzemu" - zaznaczył szef polskiego rządu. Dodał, że "dzisiaj szczególnie modli się o szybką kanonizację ks. Jerzego".

Posłuchaj w PR24:

19 października 1984 r. w pobliżu wioski Górsk koło Torunia funkcjonariusze IV Departamentu MSW, zajmującego się zwalczaniem Kościoła katolickiego, uprowadzili, a następnie zamordowali księdza Jerzego Popiełuszkę, duszpasterza ludzi pracy, kapelana Solidarności, organizatora mszy św. za Ojczyznę odprawianych w kościele św. Stanisława Kostki na Żoliborzu w Warszawie. 

dn

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Premier: Jan Paweł II wlał solidarność w nasze serca i umysły

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2020 10:49
- Pontyfikat Jana Pawła II był inny od poprzednich. Kościół otworzył swoje podwoje dla całej ludzkości jak nigdy dotąd – napisał premier Mateusz Morawiecki w mediach społecznościowych w 42. rocznicę wyboru abpa Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową.
rozwiń zwiń