X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Zakończył się XIV Międzynarodowy Festiwal Gombrowiczowski. Znamy zwycięzców

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2020 00:30
Teatr Maladype z Budapesztu zdobył Grand Prix XIV Międzynarodowego Festiwalu Gombrowiczowskiego, który w sobotę późnym wieczorem zakończył się w Teatrze Powszechnym im. Jana Kochanowskiego w Radomiu. Teatr z Węgier otrzymał też Nagrodę Publiczności oraz Nagrodę Zespołową.
Teatr Maladype
Teatr MaladypeFoto: Facebook/TeatrRadom
  • Grand Prix Festiwalu Gombrowiczowskiego dla teatru Maladype z Budapesztu
  • Ze względu na obostrzenia związane z pandemią, ostatni festiwalowy dzień był dostępny w sieci poprzez transmisje on-line
  • XV jubileuszowy Międzynarodowy Festiwal Gombrowiczowski odbędzie się za dwa lata

Teatr Maladype zaprezentował na festiwalu w Radomiu spektakl "Yvonne" na podstawie "Iwony, księżniczki Burgunda" Witolda Gombrowicza. Zobacz bezpłatnie spektakl online tutaj.Jury przyznało również pięć indywidualnych, równorzędnych nagród. Otrzymali je: Igor Gorzkowski – reżyser spektaklu "Opętani" z Teatru im. Stefana Jaracza z Olsztyna, Łukasz Błażejewski za scenografię i kostiumy do spektaklu "Ślub" Teatru Zagłębia z Sosnowca , Michał Lis za muzykę do tego przedstawienia, Urszula Grabowska za rolę w spektaklu "Dialogi polskie" Teatru Bagatela z Krakowa i twórca muzyki do tego przedstawienia – Zygmunt Konieczny.

Nagrodę ZAIKS za nową jakość sceniczną dzieł Witolda Gombrowicza otrzymał Teatr im. Stefana Jaracza z Olsztyna, który zaprezentował w Radomiu spektakl "Opętani".

Jury przyznało dwa równorzędne wyróżnienia aktorskie. Otrzymali je Aleksandra Bogulewska za rolę Heni oraz Michał Węgrzyński za rolę Hipolita i Siemiana w spektaklu "Pornografia", przygotowanym przez gospodarza festiwalu - Teatr Powszechny im. Jana Kochanowskiego w Radomiu.

EihYAhqXkAERti6-mapa1200.jpg
Najlepszy debiut prozatorski. Barbara Sadurska laureatką Nagrody im. Gombrowicza

"Internet nie zastąpi teatru"

Przedstawiciel jury Jacek Wakar podkreślił, że odbywający się co dwa lata w Radomiu Międzynarodowy Festiwal Gombrowiczowski jest ważnym wydarzeniem teatralnym.

- Mam głębokie przekonanie, że Radom wie, iż teatr w każdych czasach, a w tych, które mamy dzisiaj - w sposób absolutnie szczególny, jest przestrzenią spotkania żywych, prawdziwych ludzi. Internet, streaming, on-line mogą wspomagać wydarzenia teatralne, ale nie mogą ich zastąpić - podkreślił Wakar.

Posłuchaj
00:47 10689096_1.mp3 Radom - węgierska "Iwona" zwyciężczynią Międzynarodowego Festiwalu Gombrowiczowskiego (IAR)

Jurorzy dziękowali dyrekcji i zespołowi Teatru Powszechnego im. Jana Kochanowskiego w Radomiu za zorganizowanie festiwalu mimo trudnych warunków pandemii. - Dzięki temu teatralna społeczność mogła przez tydzień schronić się w świecie sztuki przed czerwono-żółtą rzeczywistością - zaznaczył Wakar, nawiązując do żółtych i czerwonych stref wprowadzonych w Polsce w związku z epidemia koronawirusa.

W trakcie festiwalu, który rozpoczął się 10 października, zaprezentowanych zostało osiem spektakli. Cztery przedstawienia odwołano z powodów związanych z epidemią. Ze względu na obostrzenia sanitarne, podczas konkursowych spektakli na widowni mogła być obecna tylko jedna czwarta widzów.

ks

Czytaj także

"Opowieść o tych, którzy walczą o coś więcej". Krytyk o spektaklu "Matka Joanna od Aniołów"

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2020 10:00
- Nie ma w nim wyraźnych odpowiedzi, są raczej zaproszenia do rozważań nad religią czy duchowością - tak o spektaklu "Matka Joanna od Aniołów" w Teatrze Narodowym mówił w Polskim Radiu 24 krytyk teatralny, Przemysław Skrzydelski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nie żyje Henryk Ignacy Boukołowski, aktor, reżyser i współzałożyciel Teatru Adekwatnego

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2020 04:26
W wieku 83 lat zmarł w niedzielę aktor i reżyser Henryk Ignacy Boukołowski, związany także z Teatrem Polskiego Radia. Informację o jego śmierci potwierdził PAP Tomasz Wójcik, który był opiekunem prawnym artysty oraz prezesem Stowarzyszenia Teatr Adekwatny. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nie żyje Ryszard Ronczewski. Wybitny aktor był zakażony koronawirusem

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2020 14:45
W sobotę zmarł wieloletni aktor Teatru Wybrzeże Ryszard Ronczewski. Artysta miał 90 lat. Jak przypomina TVP Info, u aktora potwierdzono niedawno zakażenie koronawirusem. 
rozwiń zwiń