X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Ruch Warszawskich Podwyżek". Dziennikarze o nowym ruchu Trzaskowskiego

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2020 17:53
Prezydent Warszawy i wiceprzewodniczący PO, Rafał Trzaskowski, zainaugurował działalność swego ruchu "Wspólna Polska" i zapowiedział powołanie związku zawodowego o nazwie "Nowa Solidarność". Start politycznej inicjatywy wzbudził poruszenie na Twitterze wśród dziennikarzy, choć niektórzy zwracali uwagę na nietrafiony czas startu i pomysł stworzenia "Nowej Solidarności". 
Inauguracja nowej politycznej inicjatywy Rafała Trzaskowskiego odbyła się 17 października
Inauguracja nowej politycznej inicjatywy Rafała Trzaskowskiego odbyła się 17 październikaFoto: JACEK DOMINSKI/REPORTER

Rafał Trzaskowski podkreślał, że chce stworzyć "dekalog wartości, pragnień, marzeń, które są wspólne dla Polek i Polaków". Stworzenie ruchu obywatelskiego, który miałby wykorzystywać potencjał ludzi, którzy wsparli go w kampanii prezydenckiej, a którzy nie chcą zapisywać się do partii Trzaskowski zapowiedział tuż po wyborach prezydenckich, w których startował jako kandydat Koalicji Obywatelskiej. Inauguracja ruchu pod roboczą nazwą "Nowa Solidarność" była już dwukrotnie przekładana, m.in. z powodu awarii w oczyszczalni ścieków "Czajka". Ostatecznie Trzaskowski zaprezentował swój projekt pod nazwą "Wspólna Polska" w sobotę w Warszawie.

rwp mid-20a17093 1200.jpg
Inauguracja "Wspólnej Polski". Nowy ruch Rafała Trzaskowskiego

"Kopiowanie retoryki Hołowni"

Ogłosił, że jego ruch będzie nosił nazwę "Wspólna Polska". - Dlaczego? Bo po prostu wierzę we wspólną Polskę - wyjaśnił  Rafał Trzaskowski. Prezydent Warszawy zamierza też powołać związek zawodowy o nazwie "Nowa Solidarność", który miałby reprezentować m.in. osoby samozatrudnione i pracujące na tzw. umowach śmieciowych. Zgodził się z opinią Henryki Krzywonos, że obecna NSZZ "Solidarność" stała się "przybudówką" PiS i nie spełnia swojej roli obrony ludzi pracy.

Czytaj także: 

Inaugurację nowej inicjatywy dziennikarze skomentowali w internecie. "Kopiowanie retoryki Hołowni" - napisał Piotr Semka. 

Inni dziennikarze oceniali sensowność powoływania nowej inicjatywy w kwartał po wyborach i w obliczu nagłego wzrostu liczby zakażeń SARS-CoV-2. 
1200.jpg
Awaria w "Czajce". Most pontonowy na Wiśle w Warszawie został rozebrany

"Elektorat spadł z fotela"

Inni dziennikarze komentowali pomysł stworzenia nowego związku zawodowego, reprezentującego samozatrudnionych. 
Jeszcze inni podnosili kwestię wizerunku nowego projektu Rafała Trzaskowskiego i wypominali mu niedawne podwyżki w zarządzanej przez niego Warszawie. 

Czytaj więcej:


Twitter/ mbl

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Inauguracja ruchu Trzaskowskiego. Reszczyński: nie ma tam pozytywnego programu, wciąż ta sama negacja

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2020 18:16
- Ten ruch ma wmontowany już na samym początku bardzo destrukcyjny mechanizm negujący istnienie tej części Polski i Polaków, którzy mają inną koncepcję. (...) Wciąż nie ma tam żadnego pozytywnego programu. Jest wciąż ta sama negacja - negowanie rządzących, ich decyzji - mówił w Polskim Radiu 24 publicysta WOjciech Reszczyński komentując nowo powstały ruch społeczny Rafała Trzaskowskiego. Gośćmi audycji byli również Sławomir Jastrzębowski, ekspert ds. wizerunku i Andrzej Rafał Potocki z "Sieci".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Apel rzecznika rządu do polityków PO. "Pokażcie jak realizujecie obowiązki w samorządach"

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2020 15:19
"Pokażcie jak współpracujecie, a nie atakujecie" - zaapelował w sobotę rzecznik rządu Piotr Müller, który swoje słowa skierował do polityków Platformy Obywatelskiej. "Pokażcie jak realizujecie działania i obowiązki w samorządach, gdzie rządzicie" - podkreślił.
rozwiń zwiń