X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Gryglas: nie zgodzimy się na przejęciu Lotosu, jeśli transakcja zagrozi bezpieczeństwu

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2020 16:15
Podczas dzisiejszego posiedzenia sejmowej komisji energii posłom przedstawiona została informacja ministra aktywów państwowych w sprawie kondycji finansowej spółki PKN Orlen i możliwości przejęcia przez nią Grupy Lotos. Zbigniew Gryglas powiedział, że ministerstwo kontroluje ten proces i nie zgodzi się na transakcję, jeśli uzna, że zagrozi bezpieczeństwu.
Wiceminister aktywów państwowych Zbigniew Gryglas
Wiceminister aktywów państwowych Zbigniew GryglasFoto: PAP/Leszek Szymański
PAP PREZES PGNIG 1200.jpg
Połączenie PKN Orlen, PGNiG i Lotosu. Energetyczny gigant zaczyna nabierać realnych kształtów

Wiceminister aktywów państwowych Zbigniew Gryglas powiedział, że pomimo pandemii stabilność finansowa PKN Orlen nie jest zagrożona. Podkreślił, że spółka realizuje zaplanowane programy inwestycyjne. Dodał, że jej przyszłość rysuje się w jasnych barwach.

Czytaj także:

Wiceminister aktywów państwowych powiedział, że obecnie prowadzone są rozmowy z podmiotami, które umożliwiłby realizację tzw. środków zaradczych określonych przez Komisję Europejską.

Dodał, że resort będzie mógł stwierdzić, czy transakcja jest korzystna z punktu widzenia Skarbu Państwa dopiero wtedy, gdy pozna jej szczegółowe warunki.

Posłuchaj
00:27 10686764_1.mp3 Wiceminister aktywów państwowych o przejęciu Lotosu (IAR)

Wiceminister aktywów państwowych dodał, że decyzja Skarbu Państwa będzie zależna od trzech elementów. Wskazał na pozytywne dla Skarbu Państwa efekty rozmów o spełnieniu warunków zaradczych, zagwarantowanie bezpieczeństwa energetycznego oraz zwiększenie udziału Skarbu Państwa w akcjonariacie Orlenu po przejęciu Lotosu.

Zbigniew Gryglas mówi, że transakcja powinna pomóc spółce wejść na zagraniczne rynki, ponieważ Orlen będzie chciał pozbyć się aktywów Lotosu poprzez wymianę z innymi podmiotami działającym poza Polską. W ocenie Gryglasa wejście na zagraniczny rynek jest obecnie trudne. Stwierdził, że dzięki wymianie aktywów Orlen może uzyskać istotną pozycję na jednym czy kilku rynkach europejskich i tym samym zwiększyć perspektywy rozwoju.

W lipcu Komisja Europejska wyraziła warunkową zgodę na przejęcie Lotosu przez Orlen. Środki zaradcze uzgodnione z Komisją przewidują m.in. sprzedaż na rzecz niezależnego podmiotu 30 proc. udziałów w rafinerii Lotosu czy sprzedaż na rzecz podmiotu działającego na polskim rynku sprzedaży detalicznej paliw 80 proc. stacji Lotos.

pb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Politico Pro: skuteczna presja Polski w KE ws. fuzji Orlenu i Lotosu

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2020 14:34
Silna polityczna presja Warszawy, w tym polskiego premiera, przyczyniła się do zatwierdzenia przez Komisję Europejską fuzji Orlenu z Lotosem - donosi Politico Pro. O kulisach zgody Brukseli na przejęcie można przeczytać w artykule "Jak Komisja stanęła po stronie Polski w sprawie kontrowersyjnego porozumienia w dziedzinie energetyki".
rozwiń zwiń