X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Ponad połowa Polaków popiera "piątkę dla zwierząt". Nowy sondaż

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2020 11:05
Z najnowszego sondażu pracowni CBOS przeprowadzonego na zlecenie Otwartych Klatek i Fundacji Viva wynika, że ponad połowa Polaków popiera tzw. piątkę dla zwierząt i chce, żeby prezydent Andrzej Duda ją podpisał.
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: GuyHanoch/Shutterstock.com

W badaniu zadano jedno pytanie: "Czy, Pana(i) zdaniem, prezydent Andrzej Duda powinien podpisać nowelizację ustawy o ochronie zwierząt, nazywaną potocznie w mediach "piątką dla zwierząt", której celem jest poprawa ochrony zwierząt w Polsce?".

56,6 proc. badanych odpowiedziała twierdząco (odpowiedzi "zdecydowanie tak" i "raczej tak"), natomiast swój sprzeciw wobec uchwalenia proponowanej ustawy wyraziło 18,7 proc. ankietowanych (odpowiedzi "zdecydowanie nie" i "raczej nie").

Za odpowiedzią "trudno powiedzieć" opowiedziało się aż 14,8 proc. badanych. 8,1 proc. - nie ma na ten temat zdania. Natomiast 1,7 proc. odmówiło odpowiedzi na pytanie. 

sejm budżet 1200 pap.jpg
Nowelizacja ustawy o ochronie zwierząt wraca do Sejmu. Jakie stanowisko zajmą posłowie?

Czytaj także:

"Piątka dla zwierząt" dzieli senatorów KO-PSL. Kleina: koalicja przetrwa

"Nie ma jeszcze decyzji". Terlecki o senatorach PiS, którzy głosowali przeciw "Piątce dla zwierząt"

Popiera miasto czy wieś?

Jak wynika z badania, "piątkę dla zwierząt" popiera zarówno mieszkańcy miast - 64,5 proc., jak i wsi - 55,5 proc. 

Pod względem poparcia dla partii politycznych, aż 68,7 proc. badanych, którzy zadeklarowali znajomość ustawy i zagłosowali na PiS, jest "za" podpisaniem przez prezydenta Andrzeja Dudę ustawy. 

"Piątkę dla zwierząt" popiera aż 54,1 proc. wyborców PSL. Sama partia od początku wyraźnie podkreśla, że jest przeciwna uchwaleniu ustawy.

Badanie zostało przeprowadzone między 30 września a 9 października br. na reprezentatywnej grupie 1133 osób, a jego wyniki zostały opublikowane 16 października przez organizacje Otwarte Klatki oraz Viva! Akcja dla Zwierząt.

Interia/AS
Czytaj także

Większość Polaków popiera politykę Jarosława Kaczyńskiego. Nowy sondaż

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2020 09:32
Aż 57 proc. respondentów wyraża poparcie dla piątki dla zwierząt, czyli ustawy, która zakazuje m.in. hodowli zwierząt futerkowych i uboju rytualnego - wynika z sondażu opublikowanego w piątkowym "Super Expressie". Jak przypomniano, przepisy te zaproponował Jarosław Kaczyński, który ma objąć funkcję wicepremiera.
rozwiń zwiń