X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Nie ma zgody na wiązanie funduszy UE z praworządnością. Wspólne stanowisko Polski i Węgier

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2020 14:30
- Polska i Węgry nie zgadzają się, aby kwestie finansowania państw z budżetu Unii Europejskiej były uzależnione od kwestii praworządności - przekazała marszałek Sejmu Elżbieta Witek. Podkreśliła, że to "wspólne stanowisko obu państw".
Marszałek Sejmu Elżbieta Witek oraz Przewodniczący Zgromadzenia Narodowego Węgier Laszlo Kover
Marszałek Sejmu Elżbieta Witek oraz Przewodniczący Zgromadzenia Narodowego Węgier Laszlo Kover Foto: PAP/Maciej Kulczyński

Marszałek Sejmu spotkała się we Wrocławiu z przewodniczącym Zgromadzenia Narodowego Węgier Laszlo Koeverem, który przebywa z wizytą w Polsce.

Unia europejska parlament europejski free shutt 1200 .jpg
"Działania pozatraktatowe". Andrzej Rafał Potocki o powiązaniu funduszy UE z praworządnością

Podczas briefingu prasowego Elżbieta Witek przedstawiła wspólne stanowisko obu państw, które zostało przyjęte podczas spotkania. Szefowie obu parlamentów podkreślili w nim, że Polska i Węgry nie zgadzają się, aby kwestie finansowania, nie tylko wieloletnich ram finansowych, ale także tzw. budżetu covidowego były uzależnione od kwestii praworządności.

Czytaj także:

- Naszym zdaniem jest to całkowicie sprzeczne z traktatami o Unii Europejskiej - podkreśliła.

itom

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prof. Mieczysław Ryba: niepraworządni są ci, którzy łamią traktaty, nie ci, którzy się bronią

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2020 10:46
- Jeśli praworządność definiujemy jako przestrzeganie prawa, to prawem podstawowym dla Unii są traktaty. Jeśli w traktatach nie ma możliwości ingerowania w wewnętrzne sprawy Polski, czy innego kraju, to w takim razie niepraworządni są ci, którzy próbują coś wymusić na mniejszych państwach, a nie ci, którzy się bronią - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Mieczysław Ryba z KUL.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Zmieniło się rozumienie suwerenności". Politolog o relacjach wewnątrz UE

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2020 14:02
- Państwa Europy umówiły się, zgodziły się na to, że stworzono pewne instytucje władztwa dla całej Unii Europejskiej i zgodziły się podporządkowywać temu. Tradycyjnie rozumiana suwerenność, powiedzmy, jeszcze XX-wiecznie, zmieniła się - ocenił w Polskim Radiu 24 Łukasz Młyńczyk, politolog z Uniwersytetu Zielonogórskiego. 
rozwiń zwiń