X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Wielki szacunek za poświęcenie w walce z COVID-19". Jacek Sasin dziękuje lekarzom

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2020 10:56
- Wielki szacunek dla lekarzy za poświęcenie w walce z COVID-19. Jako Polacy jesteśmy ogromnie wdzięczni za takie zaangażowanie, jednak nie można przy tym zamykać oczu na twarde dane, np. woj. opolskie, gdzie ok. 95 proc. lekarzy nie stawia się na wezwanie wojewody - oświadczył wicepremier Jacek Sasin.
Jacek Sasin
Jacek SasinFoto: Piotr Molecki/East News

Sasin odniósł się w środę na Twitterze do wpisu jednego z lekarzy, który napisał: "Jest (godz.) 17:51. To jest moje śniadanie. Tak w kontekście mojego zaangażowania i dzisiejszej wypowiedzi Pana Ministra @SasinJacek". Chodziło o wtorkowe słowa wicepremiera Sasina, że nie wszyscy lekarze chcą się zaangażować w walkę z epidemią.

"Widać, że traktuje Pan @lekbiesiada swój zawód w kategorii misji. Powtórzę - wielki szacunek dla lekarzy za poświęcenie w walce z COVID-19. Jako Polacy jesteśmy ogromnie wdzięczni za takie zaangażowanie" - odpowiedział wicepremier.

Jarosław Kaczyński 1200.jpg
Jarosław Kaczyński: epidemia jest teraz sprawą priorytetową

"Jednak nie można przy tym zamykać oczu na twarde dane - np. woj. opolskie, gdzie ok. 95 proc. lekarzy NIE stawia się na wezwanie wojewody do walki z epidemią (niestety, nie jest to wyjątek w skali kraju)" - napisał Sasin w kolejnym tweecie.

"Czy mamy udawać, że jest to w porządku względem pacjentów i tej części medyków, która heroicznie walczy z koronawirusem?" - dodał wicepremier.

Sasin odpowiada na zarzuty

663 premier free.jpg
Wynik testu premiera Mateusza Morawieckiego na koronawirusa ujemny

We wtorek w Programie 1 Polskiego Radia Sasin odpierał zarzuty, że premier Mateusz Morawiecki "zmarnował lato", zajmując się rekonstrukcją rządu zamiast pandemią. Powiedział, że obecnie jest odpowiednia liczba łóżek szpitalnych, respiratorów oraz innych środków medycznych, ale "niestety występuje taki problem, jak brak woli części środowiska lekarskiego".

- Oczywiście bardzo wielu lekarzy, pielęgniarek, personelu medycznego z wielkim poświęceniem wykonuje swoje obowiązki, ale część tych obowiązków wykonywać nie chce" - powiedział Sasin. Jak dodał, wynikać to może ze strachu przed epidemią. "Naturalny, ludzki strach, ale on w środowisku lekarskim nie powinien występować - mówił wicepremier.

Według źródła PAP wojewodowie zwrócili się z prośbą do izb zrzeszających lekarzy o kierowanie personelu medycznego do pracy w związku z koronawirusem. Ich apel nie spotkał się z odzewem kadry medycznej; w niektórych województwach izby nie skierowały żadnej osoby - wynika z informacji PAP.

Jak wynika z ustaleń PAP, w województwie opolskim (które wskazywał Sasin) wojewoda od marca 2020 r. wydał 179 decyzji, z czego do pracy skutecznie skierowano 13 osób, w tym 10 lekarzy. Decyzje te miały dotyczyć 160 lekarzy, 8 pielęgniarek i 1 diagnosty laboratoryjnego. Jednak lekarze odmawiali podjęcia pracy lub korzystali ze zwolnień lekarskich.

koz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jacek Sasin: nie ma mowy o tym, by wrócić do lockdownu, zamknięcia gospodarki

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2020 07:54
- Nie chodzi o to, by na koronawirusie, tragedii dla wielu Polaków, zbijać polityczny kapitał, tylko znaleźć pole do wspólnego działania, temu służy ta inicjatywa pana premiera - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia wicepremier Jacek Sasin, minister aktywów państwowych, odnosząc się do zaplanowanych na wtorek rozmów premiera z opozycją.
rozwiń zwiń