X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Bezpieczeństwo ideowe i światopoglądowe". Szef MEN sprzeciwia się propagandzie LGBT w szkołach

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2020 10:11
- Nie ma mojej zgody na to, żeby lewicowe organizacje stosowały w szkołach propagandę homoseksualną - powiedział minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski.
Dariusz Piontkowski
Dariusz PiontkowskiFoto: twitter.com/MEN_GOV_PL

Szef MEN mówił w Radiu Gdańsk, że "szkoła stara się pozwolić rodzicom na to, aby dzieci były wychowywane zgodnie z ich przekonaniami". - Większość Polaków to chrześcijanie, katolicy i chcą, aby ich dziecko w szkole było bezpieczne nie tylko pod względem fizycznym, ale także ideowym i światopoglądowym - dodał.

EN dariusz piontkowski 1200.jpg
Dariusz Piontkowski: kierownictwo MEN przeciwne odgórnemu zamykaniu wszystkich szkół

"Brak zgody na propagandę"

Podkreślił, że "przytłaczająca większość Polaków nie chciałaby, aby dzieci były ideologizowane, podlegały jakiejś indoktrynacji ze strony części tzw. lewicowych organizacji".

- Nie ma mojej zgody - ale z tego, co publicznie mówił profesor Przemysław Czarnek (nowy minister edukacji i nauki - PAP) także i jego zgody na to - aby lewicowe organizacje stosowały po prostu propagandę homoseksualną związaną ze środowiskami LGBT. Pan profesor Czarnek używa dosyć barwnego języka, wyraźnie precyzuje swoje poglądy i to powoduje, że politycy lewicowi są bardzo niechętnie nastawieni wobec jego osoby. Natomiast jego postawa nie różni się tak naprawdę od postawy mojej czy pozostałej części kierownictwa ministerstwa edukacji narodowej - powiedział Piontkowski.

System pracy placówek

Szef MEN zaznaczył, że nie ma potrzeby zamykania wszystkich szkół z powodu epidemii.


- Z doświadczeń nie tylko polskich, ale także europejskich i światowych, wynika, że nauczanie na odległość ma swoje mankamenty i ograniczenia. Bezpośredni kontakt nauczyciela z uczniem jest nie do zastąpienia i stąd, dopóki jest to możliwe, uważam, że należy unikać odgórnego zamykania szkół w skali całego państwa, a raczej pozostawiać możliwość reagowania tam, gdzie jest realne zagrożenie epidemiczne. Jak dotąd ten system się sprawdza - nadmienił.

Jego zdaniem, objęcie jakiegoś powiatu czerwoną strefą "wcale nie oznacza, że w całym powiecie jest realne zagrożenie".

- Dziś państwowy inspektor sanitarny w strefie żółtej lub czerwonej w ramach zespołu kryzysowego może podjąć inicjatywę, aby szkoły z tego terenu, powiatu czy miasta zostały objęte nauczaniem mieszanym bądź hybrydowym. Realnej potrzeby zamykania wszystkich szkół w Polsce tylko dlatego, że pojawił się kolor czerwony, moim zdaniem, nie ma - stwierdził Piontkowski.

kb

Czytaj także

Jarosław Sellin: Przemysław Czarnek upomina się o tych, którzy byli krzywdzeni

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2020 09:11
– Edukacja powinna być narodowa. Powinna należeć przede wszystkim do rodziców, do nauczycieli, a nie do ideologicznie zapiekłych środowisk – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego Jarosław Sellin. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ekspert: niestety zaczyna wykształcać się postawa "nie noszę maseczki, jestem bohaterem"

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2020 20:11
- Reakcje na pandemię są mocno spolaryzowane. Rośnie liczba ludzi obawiających się zagrożenia, ale jest również duża grupa osób, które nie dostrzegają niebezpieczeństwa lub uważają, że nie są w grupie ryzyka - powiedziała Maria Libura z Collegium Medicum Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nie tylko maseczki. MEN przypomina o zasadach obowiązujących w szkołach

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2020 15:43
Resort edukacji i Główny Inspektor Sanitarny przygotował zalecenia dotyczące szkół w obu strefach pod koniec wakacji. Ministerstwo edukacji przypomniało o przestrzeganiu ograniczeń sanitarnych obowiązujących w szkołach w strefie żółtej i czerwonej. 
rozwiń zwiń