X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Sejmik świętokrzyski odrzucił skargę ws. uchwały przeciw promocji LGBT

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2020 21:08
Sejmik województwa świętokrzyskiego odrzucił we wtorek skargę na uchwalone w ubiegłym roku stanowisko przeciw "promocji ideologii LGBT".
Byli pracownicy KUL krytykują kierownika katedry etyki za nieodcięcie się od poręczenia wobec Margot
Byli pracownicy KUL krytykują kierownika katedry etyki za nieodcięcie się od poręczenia wobec MargotFoto: Angyalosi Beata/ Shutterstock

Marek Bogusławski, wicemarszałek województwa świętokrzyskiego i szef klubu radnych PiS zaznaczył, że uchwała sejmiku województwa przyjmująca stanowisko sprzeciwiające się promocji ideologii LGBT nie stanowi aktu prawa miejscowego.

twitter kościoł szczecin lgbt 1200.jpg
"GPC": pełnomocnik marszałka z PO chwali dewastację kościoła w Szczecinie

- Przedmiotowa uchwała stanowi jedynie formę oświadczenia. Nie ogranicza ona w żadnej mierze mieszkańców oraz prawa do życia zgodnie z ich wyborami życiowymi ich światopoglądem. Tym bardziej nie ogranicza dyskusji w kwestiach światopoglądowych i obyczajowych mieszkańców - powiedział.

O anulowanie przyjętej przed rokiem uchwały apelował Grzegorz Świercz z klubu Świętokrzyscy Samorządowcy.

Nie ma czegoś takiego jak ideologia LGBT szczególnie, jeżeli chodzi o transseksualistów. To nie jest ideologia, to choroba, odchylenie od pewnej normy biologicznej. W przypadku gejów i lesbijek nie możemy o tym mówić, natomiast transseksualizm jest pojęciem z zakresu patologii medycznej. Nie możemy tych ludzi eliminować, marginalizować i stwarzać kolejnego frontu do dyskryminacji - podkreślił.

"Uchwała wymierzona w część mieszkańców województwa świętokrzyskiego"

Zaznaczył, że swoje zdanie wyraża w oparciu o wieloletnie doświadczenie, jako lekarz specjalizujący się w "medycynie rozrodu i mający pojęcie w kwestiach różnicowania płci".

Czytaj również:

- Urodziłem się w województwie świętokrzyskim i bardzo was proszę, dajcie mi żyć w województwie świętokrzyskim, a nie "świętokraśnickim" - apelował.

Jan Maćkowiak z Koalicji Obywatelskiej zauważył, że uchwała wymierzona jest w część mieszkańców województwa świętokrzyskiego, dyskryminuje osoby reprezentujące mniejszości seksualne.

Głosowanie ws. uchwały

Andrzej Pruś, przewodniczący sejmiku podkreślił, że w sprawie uchwały samorządu województwa sprzeciwiającej się promocji ideologii LGBT wypowiedział się już Wojewódzki Sąd Administracyjny, który oddalił wcześniejsze skargi na przyjęte przez sejmik stanowisko.

- Skoro nie stworzyliśmy aktu prawa miejscowego, który kogokolwiek dyskryminuje, co stwierdził WSA, to skąd ten jazgot w sprawie tej uchwały - pytał Andrzej Pruś.

Ostatecznie - po ponad półgodzinnej dyskusji - radni nie uwzględnili złożonej skargi. Za jej odrzuceniem głosowało 11 radnych, trzech było przeciw, dwie osoby nie oddały głosu. Natomiast aż 14 radnych było nieobecnych podczas głosowania.

kad

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dr Karnkowski: polityka Warszawy polega w dużej mierze na wyrzucaniu pieniędzy w błoto

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2020 10:50
- Praktyka rządzenia bardzo niszczy wyidealizowany wizerunek złotego dziecka polskiej polityki - mówił w Polskim Radiu 24 dr Krzysztof Karnkowski, socjolog i publicysta ("Gazeta Polska"). - Miasto bardzo hojnie działa wobec niektórych grup - dodał.
rozwiń zwiń