X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"To wyjątkowo nieodpowiedzialne podejście". Publicyści o ruchu "antymaseczkowym"

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2020 19:41
- Oparcie swojego pomysłu na obecność w polityce o teorie spiskowe i radykalne osoby nie jest pomysłem na zwycięstwo wyborcze, ale na utrzymanie poparcia na poziomie kilku procent - mówił w Polskim Radiu 24 Krzysztof Karnkowski, publicysta "Gazety Polskiej Codziennie". Gościem "Debaty dnia" był również Jakub Szczepański (Interia.pl)
Audio
  • "Debata dnia" z udziałem Jakuba Szczepańskiego i Krzysztofa Karnkowskiego (cz.1)
  • "Debata dnia" z udziałem Jakuba Szczepańskiego i Krzysztofa Karnkowskiego (cz.2)
Kilkaset osób wzięło udział w manifestacji Marsz o wolność zorganizowanej przez Konfederację w Poznaniu. Uczestnicy protestu nie wierzą w pandemię koronawirusa i sprzeciwiają się noszeniu maseczek ochronnych.
Kilkaset osób wzięło udział w manifestacji „Marsz o wolność” zorganizowanej przez Konfederację w Poznaniu. Uczestnicy protestu nie wierzą w pandemię koronawirusa i sprzeciwiają się noszeniu maseczek ochronnych.Foto: PAP/Jakub Kaczmarczyk

Goście audycji dyskutowali w Polskim Radiu 24 na temat przygotowania rządu do drugiej fali zachorowań na COVID-19.

Zdaniem Jakuba Szczepańskiego "nikt nie spodziewał się tego wzrostu zakażeń, który obserwujemy". - Trudno powiedzieć, żebyśmy sobie z tym tematem jako państwo radzili - ocenił. - O ile wiosną każdy z nas słyszał o koronawirusie, to nie dotykało to nas tak bardzo jak teraz. Jesienią już wielu Polaków w najbliższym otoczeniu zna kogoś lub ma bliskich, którzy mają koronawirusa - dodał publicysta.


Posłuchaj
21:27 PR24_MPLS 2020_10_13-18-06-30.mp3 "Debata dnia" z udziałem Jakuba Szczepańskiego i Krzysztofa Karnkowskiego (cz.1)

 

Krzysztof Karnkowski ocenił, że jesienna fala zakażeń SARS-CoV-2 różni się od początku epidemii głównie "niejednomyślnością społeczną". - Teraz każdy się poczuł ekspertem i na temat epidemii jest tyle zdań, ilu Polaków. To jest kłopot, bo nie ma społecznego consensusu, zarówno jeśli chodzi o poziom zagrożenia, jak i sposoby, jakimi mamy sobie radzić - podkreślił. Dodał, że pojawiły się dwie skrajności, czyli protesty "antymaseczkowe" i "ostre represje wobec nienoszących maseczek", co ma swoje skutki. - Problemem jest głównie to, że w tej chwili nie ma społecznej zgody wokół koronawirusa. To problem, z którym musi się jakoś zmierzyć rząd - podsumował.

Ruch "antymaseczkowy"

dworczyk kprm 1200.jpg
Premier na kwarantannie. Szef KPRM: czekamy na wynik testu, powinien być znany wieczorem

Mirosław Skowron pytał swoich gości o protesty osób przeciwnych noszeniu maseczek, które miały miejsce w weekend w kilku miastach w Polsce.

- Przede wszystkim jest to wyjątkowo nieodpowiedzialne podejście. Nawet jak ktoś nie wierzy w koronawirusa i wierzy w teorie spiskowe, to powinien wziąć pod uwagę to, że tworzymy społeczeństwo i nie jesteśmy sami - skomentował Szczepański. - Nie uważam, żeby to miało się przerodzić w jakiś poważniejszy ruch polityczny. Przeciwnicy rządu będą musieli poszukać sobie innej niszy - ocenił i dodał, że budowanie ruchów politycznych na teoriach spiskowych nie przyniesie sukcesów w przyszłości.

Podobnego zdania był Krzysztof Karnkowski, który ocenił, że "oparcie swojego pomysłu na obecność w polityce o teorie spiskowe i radykalne osoby, nie jest pomysłem na zwycięstwo wyborcze", ale jedynie na utrzymanie poparcia na poziomie kilku procent.

Czytaj także:

W drugiej części audycji tematem rozmowy były trwające prace nad ustawą o ochronie zwierząt.


Posłuchaj
23:29 PR24_MPLS 2020_10_13-18-33-13.mp3 "Debata dnia" z udziałem Jakuba Szczepańskiego i Krzysztofa Karnkowskiego (cz.2)

 

Więcej w nagraniu.

* * *

Audycja: "Debata Dnia"

Prowadzi: Mirosław Skowon

Goście: Krzysztof Karnkowski ("Gazeta Polska Codziennie"), Jakub Szczepański (Interia.pl)

Data emisji: 13.10.2020

Godzina emisji: 18.06

Polskie Radio 24/st

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prof. Doboszyńska: nie nosząc maseczki, zachowujemy się w sposób egoistyczny

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2020 12:25
- Najważniejsze jest właśnie to, co wszyscy możemy zrobić, czyli stosowanie się do trzech zaleceń: dystans, maseczka i mycie rąk. Ponadto unikanie zgromadzeń. Gdyby wszyscy się stosowali do tych zaleceń, to biorąc pod uwagę, że choroba rozwija się w ciągu około dwóch tygodni, zmniejszenie liczby zachorowań byłoby widocznie po tym czasie - oceniła w rozmowie z PolskieRadio24.pl prof. Anna Doboszyńska, pulmonolog z olsztyńskiego szpitala, przy którym ma powstać pierwsza w Polsce przychodnia dla pacjentów pocovidowych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Akceptacja społeczna i zero tolerancji". Prof. Włodzimierz Gut o walce z pandemią

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2020 15:37
- Wszystko w tej chwili jest w rękach ludzi, reguły są znane, teraz muszą być po prostu wyegzekwowane. Najlepiej byłoby je zastosować przy pełnym poparciu społecznym oraz braku tolerancji dla odstępstw - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Włodzimierz Gut, specjalista w dziedzinie mikrobiologii i wirusologii.
rozwiń zwiń