X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Piątka dla zwierząt". Senacka komisja rolnictwa rekomenduje odrzucenie noweli ustawy

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2020 22:18
- Senacka komisja rolnictwa i rozwoju wsi opowiedziała się w poniedziałek wieczorem za odrzuceniem noweli ustawy o ochronie zwierząt. Zgłoszone wcześniej przez Marka Pęka (PiS) poprawki zostaną przedstawione jako wniosek mniejszości.
Komisja Rolnictwa i Rozwoju Wsi rozpatrywała ustawę o zmianie ustawy o ochronie zwierząt
Komisja Rolnictwa i Rozwoju Wsi rozpatrywała ustawę o zmianie ustawy o ochronie zwierzątFoto: Twitter/Senat RP

Wniosek o odrzucenie nowelizacji złożony przez senatora Ryszarda Bobera (PSL) poparło pięciu senatorów PiS oraz dwóch Koalicji Obywatelskiej i wnioskodawca; dwóch senatorów PiS wstrzymało się od głosu, nikt nie był przeciw wnioskowi. W komisji zasiada dziesięciu senatorów, w tym siedmiu z Prawa i Sprawiedliwości.

Poprawki do noweli ustawy

marek pęk pap 1200.jpg
"Piątka dla zwierząt". Marek Pęk złożył poprawki zapowiedziane przez premiera

Wcześniej senator Pęk złożył zapowiedziane w poniedziałek przez premiera Mateusza Morawieckiego poprawki. Zakładają one m.in. że zakaz hodowli zwierząt na futra oraz zmiany dotyczące uboju rytualnego wejdą w życie od 1 stycznia 2022 r. Poprawki dotyczą także m.in. rekompensat dla ograniczonych przez nowelę branż. Według Pęka, rekompensaty z budżetu państwa z tytułu ograniczenia lub zaprzestania działalności będą przysługiwać także rolnikom prowadzącym chów lub hodowlę zwierząt na ubój rytualny.

Rekompensaty mają być przyznawane na wniosek podmiotu lub rolnika, którego działalność została ograniczona. - Rada Ministrów określi na drodze rozporządzenia organ lub podmiot właściwy do przyznania rekompensaty i szczegółowy tryb przyznawania rekompensaty, mając na uwadze rzeczywiste straty z tytułu zaprzestania chowu lub hodowli zwierząt futerkowych - powiedział Pęk.

Czytaj także:

Inna poprawka dotyczy możliwości prowadzenia schronisk przez prywatnych przedsiębiorców. Jak zaznaczył wicemarszałek Senatu, przepisy "mają zmierzać do wprowadzenia mechanizmu weryfikacji przedsiębiorców uprawionych do ubiegania się o zezwolenie na prowadzenie schronisk dla bezdomnych zwierząt". "Było dużo zastrzeżeń dotyczących możliwości prowadzenia schronisk dla przedsiębiorców" - dodał.

Posłuchaj
00:12 10679506_1.mp3 Senacka komisja rolnictwa rekomenduje odrzucenie ustawy o ochronie zwierząt (IAR) cz. 1

W sprawie tych poprawek nie odbyło się głosowanie, ponieważ komisja przyjęła wniosek senatora Bobera o odrzucenie nowelizacji w całości. W takiej sytuacji poprawki zostaną przedstawione jako wniosek mniejszości komisji.

Podstawowe założenia

Senat free twitter 1200.jpg
Nowelizacja ustawy o ochronie zwierząt. Zgłoszono kolejne poprawki

Stanowisko komisji wraz z wnioskiem mniejszości zaprezentowane zostanie na posiedzeniu plenarnym Senatu, który we wtorek zajmie się nowelizacją ustawy o ochronie zwierząt.

Posłuchaj
00:16 10679506_2.mp3 Senacka komisja rolnictwa rekomenduje odrzucenie ustawy o ochronie zwierząt (IAR) cz. 2

Nowelizacja ustawy o ochronie zwierząt wprowadza m.in. zakaz hodowli zwierząt na futra z wyjątkiem królika, zakaz wykorzystywania zwierząt w celach rozrywkowych i widowiskowych oraz ogranicza ubój rytualny tylko na potrzeby krajowych związków wyznaniowych.

Czytaj także:

Nowelizacja ma wejść w życie po upływie 30 dni od dnia ogłoszenia, z wyjątkiem m.in. przepisów dotyczących zakazu chowu zwierząt na futra, które mają wejść w życie po upływie 12 miesięcy, oraz przepisów dotyczących m.in. zakazu trzymania zwierząt domowych na uwięzi w sposób stały, które mają wejść w życie po upływie 6 miesięcy od ogłoszenia.

Posłuchaj
00:20 10679506_3.mp3 Senacka komisja rolnictwa rekomenduje odrzucenie ustawy o ochronie zwierząt (IAR) cz. 3

pkr

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Do "Piątki dla zwierząt" wróci zapis dot. ograniczenia uboju rytualnego? Suski zgłosił poprawki

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2020 12:55
W czwartek w Sejmie Marek Suski (PiS) złożył wniosek o przejście do trzeciego czytania nad projektem zmian w ustawie o ochronie zwierząt bez odsyłania go do komisji rolnictwa. Na godz. 19.00 przewidziany jest blok głosowań.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Musi zapracować na zaufanie rolników". Publicysta o nowym ministrze rolnictwa

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2020 12:32
- Myślę, że ktoś wykorzystał ustawę o ochronie zwierząt, aby zdestabilizować rząd. Grzegorz Puda musi teraz zapracować na zaufanie polskich rolników i zobaczymy, jaką ma dla nich propozycję - mówił w Polskim Radiu 24 Radosław Molenda (Idziemy.pl).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Liziniewicz: protestujący rolnicy są podpuszczani przez biznes futrzarski

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2020 19:48
- To biznes futrzarski napędza te strajki. Twarzami tych strajków są Marek Miśko oraz Szczepan Wójcik, którzy działają w związkach futrzarskich - mówił w Polskim Radiu 24 Jacek Liziniewicz ("Gazeta Polska Codziennie"). Gościem "Debaty Dnia" był również Adam Buła ("Polska The Times").
rozwiń zwiń