X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Symbolizuje solidarność Polski z Ukrainą". Prezydent o pomniku Walentynowicz w Kijowie

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2020 17:04
- Anna Walentynowicz spaja w sobie przyjaźń polsko-ukraińską - powiedział Andrzej Duda podczas ceremonii odsłonięcia pomnika Anny Walentynowicz w ukraińskiej stolicy. Prezydent zaznaczył przy tym, że "jej pomnik w Kijowie symbolizuje solidarność Polski z Ukrainą".
Andrzej Duda podczas uroczystości odsłonięcia pomnika Anny Walentynowicz
Andrzej Duda podczas uroczystości odsłonięcia pomnika Anny WalentynowiczFoto: PAP/Leszek Szymański

W trakcie uroczystości prezydent przypominał, że Walentynowicz, zwana także "Anną Solidarność", była jedną z twórczyń wielkiego ruchu Solidarności. Wskazywał, że strajk w Stoczni Gdańskiej w 1980 roku rozpoczął się właśnie z powodu zwolnienia z pracy suwnicowej Anny Walentynowicz.

1200_Anna_Walentynowicz_PAP.jpg
Kijów: Otwarto wystawę „Anna Walentynowicz – bohaterka dwóch narodów”


- Anna Walentynowicz jest w istocie symbolem ruchu Solidarności, kobietą, która wśród wszystkich tych mężczyzn, którzy wtedy tam byli, była elementem wnoszącym kobiecy sposób myślenia o Polsce i polskich sprawach. Jakże ważny i jakże bardzo znaczący z tego względu, że nie myślała o sobie, myślała o innych, myślała o polskiej rodzinie, myślała o jej przyszłości, myślała o przyszłości swoich wnuków, myślała o przyszłości nas, którzy dzisiaj jesteśmy i którzy realizujemy polskie sprawy - powiedział Andrzej Duda.


Prezydent wskazywał, że Anna Walentynowicz urodziła się na terytorium dzisiejszej Ukrainy i w związku z tym "można powiedzieć, że spaja w sobie jako osoba wielką wartość, jaką jest przyjaźń polsko-ukraińska, jaką jest nasze współistnienie".


Posłuchaj
00:28 duda walentynowicz.mp3 Prezydent Andrzej Duda odsłonił pomnik Anny Walentynowicz w Kijowie (IAR)

 

- Była jak gdyby pomiędzy dwoma światami, pomiędzy światem Rzeczypospolitej Polskiej a tym światem Ukrainy, gdzie także byli jej bliscy. Stąd także i tu, właśnie w Kijowie ten pomnik Anny Walentynowicz jest tak niezwykle ważny i mam nadzieję, że tak bardzo symboliczny - stwierdził Andrzej Duda.

Czytaj również:

Zaznaczył, że pomnik Anny Walentynowicz symbolizuje solidarność Polski z Ukrainą oraz solidarność Polaków ze swymi braćmi Ukraińcami, dla których "chcemy, by mieli pełną możliwość samostanowienia o sobie, a także by mogli żyć w pokoju".

itom

Czytaj także

"Obowiązkiem przywrócenie granic prawa międzynarodowego". Prezydent na Ukrainie potępia agresję Rosji

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2020 20:04
- Naszym obowiązkiem jest zatrzymać i odwrócić tu na Ukrainie, i w Europie granice, które są granicami uczciwości prawa międzynarodowego, sprawiedliwości i przyzwoitości - powiedział prezydent Andrzej Duda w niedzielę w Bykowni, gdzie oddał hołd ofiarom zbrodni katyńskiej oraz ukraińskim ofiarom zbrodni NKWD.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rozmowy o współpracy, gospodarce i bezpieczeństwie. Drugi dzień wizyty prezydenta na Ukrainie

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2020 03:58
Poniedziałek to drugi dzień wizyty pary prezydenckiej na Ukrainie. Andrzej Duda spotka się z przedstawicielami władz tego kraju.
rozwiń zwiń