X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Nie wychodźcie z domu, gdy nie jest to konieczne". Minister apeluje do seniorów i zapewnia o pomocy

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2020 19:13
Minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg zwróciła się do seniorów z prośbą o niewychodzenie z domu, gdy nie jest to konieczne. - Instytucje, a także osoby bliskie zadbają o to, abyście państwo mieli dostarczone do domu to, co jest potrzebne - zapewniła.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Minister przypomniała działania podejmowane przez rząd na rzecz seniorów. Wymieniła waloryzację świadczeń, wypłatę trzynastych emerytur oraz programy "Senior plus" i "Aktywność społeczna osób starszych". Zwróciła również uwagę na pomoc kierowaną do domów pomocy społecznej w czasie epidemii.

marlena maląg east news 1200.jpg
Do firm trafiło ponad 140 mld zł. Minister rodziny podsumowuje działanie rządowych tarcz

W związku ze wzrostem zakażeń SARS-CoV-2 minister zaapelowała do seniorów, aby bez potrzeby nie wychodzili z domów.

- Jesteście nam wyjątkowo bliscy. Chcemy przede wszystkim zadbać o państwa zdrowie i życie, dlatego dzisiaj jest tak ważne, abyście państwo, jeżeli nie ma takowej potrzeby, pozostali w domu. Instytucje, a także osoby bliskie, zadbają o to, abyście państwo mieli dostarczone do domu to, co jest potrzebne - zaznaczyła Marlena Maląg.


Dodała, że "jeżeli jest potrzeba wyjścia, to zadbajmy o realizację wytycznych Ministerstwa Zdrowia, głównego inspektora sanitarnego, a więc nośmy maseczki, rękawiczki, zachowajmy odpowiedni dystans, abyśmy przede wszystkim w zdrowiu mogli spędzić tę jesień 2020 r. i abyście państwo w zdrowiu mogli spędzić swoje życie z uśmiechem na twarzy".

Z kolei wiceminister rodziny Stanisław Szwed zwrócił uwagę, że bezpieczeństwo seniorów zależy także od ich najbliższego otoczenia. - Chcemy w maksymalny sposób to bezpieczeństwo seniorom zapewnić - podkreślił.


Poinformował również o tym, że wprowadzone zostały nowe rozwiązania i rekomendacje dla Domów Pomocy Społecznych. - Z najważniejszych rzeczy, które rekomendujemy do podopiecznych Domów Pomocy Społecznych, to jest to, że każda osoba, która będzie przychodzić, będzie miała mierzoną temperaturę - wskazał wiceminister.

Jak dodał, "kontakt z podopiecznymi DPS będzie zapewniony za pomocą systemów teleinformatycznych, aby uniknąć bezpośredniego kontaktu i zagrożenia".

- Wszystkie działania, które podejmujemy, mają służyć jednemu, bezpieczeństwu osób, które przebywają w DPS-ach - dodał wiceminister.

Czytaj także:

Zgodnie z zaktualizowanymi rekomendacjami, na terenie placówki przebywać mogą jedynie osoby niezbędne do prawidłowego funkcjonowania domu, które nie wykazują objawów zakażenia. Należy w miarę możliwości ograniczyć aktywność mieszkańców poza terenem placówki.

Jednocześnie, zgodnie z rekomendacjami, należy w miarę możliwości zapewnić mieszkańcom kontakt z rodzinami i siecią wsparcia poza placówką np. w wydzielonym do tego pomieszczeniu z zamontowaną przegrodą pleksi lub przeszkloną oraz z wykorzystaniem urządzeń komunikacyjnych. Wolontariuszom, pracownikom i innym osobom z zewnątrz należy, za ich zgodą, zmierzyć temperaturę ciała przy wejściu do budynku.

Według nowych rekomendacji, mieszkańców DPS powracających np. ze szpitala, należy w miarę możliwości poddać testom laboratoryjnym w celu wykrycia obecności wirusa. Dodatkowo rekomendowane jest zastosowanie wobec takich osób co najmniej 10-dniowego odosobnienia od innych podopiecznych. Zaleca się również ograniczenia liczby personelu, który będzie miał kontakt z nowoprzyjętym mieszkańcem, z zachowaniem ścisłego reżimu sanitarnego.

itom

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Każdy zostanie poinformowany o nowych obostrzeniach. Będzie alert RCB

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2020 13:49
Rządowe Centrum Bezpieczeństwa poinformowało, że dziś mieszkańcy całej Polski otrzymają alert z informacją o obowiązku zasłaniania ust i nosa oraz informacją o pozostałych obostrzeniach sanitarnych. Od jutra cały kraj, z wyjątkiem 38 powiatów w strefie czerwonej, zostanie objęty żółtą strefą epidemiczną.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premier: polska odpowiedź na pierwszą falę pandemii była właściwa

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2020 14:13
Premier Mateusz Morawiecki stwierdził podczas X Kongresu Polska Wielki Projekt , że polska odpowiedź na COVID-19 była właściwa - powiedział Dodał, że "dzisiaj wiemy, i potwierdzają to też instytuty zagraniczne, że ocaliliśmy co najmniej 20 tys. istnień ludzkich".
rozwiń zwiń