X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Tak dla rodziny, nie dla gender". Rusza zbiórka podpisów o wypowiedzenie konwencji stambulskiej

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2020 17:10
Rozpoczęła się zbiórka podpisów pod inicjatywą obywatelską, która ma na celu wypowiedzenie konwencji stambulskiej. Marszałek Sejmu Elżbieta Witek przyjęła zawiadomienie o utworzeniu Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej "Tak dla rodziny, nie dla gender".
Uczestnicy konferencji pod hasłem Chrońmy rodziny
Uczestnicy konferencji pod hasłem "Chrońmy rodziny"Foto: Instytut Ordo Iuris/twitter

- To oznacza, że może rozpocząć się zbieranie podpisów pod projektem ustawy - powiedziała Karolina Pawłowska, zastępca pełnomocnika komitetu inicjatywy.

EN_01359267_0003-zych1200.jpg
"Podważanie roli tradycyjnej rodziny". Dr Tymoteusz Zych o konwencji stambulskiej

Pełnomocnik Komitetu, były marszałek Sejmu Marek Jurek dodał, że drugi punkt ustawy zawiera zobowiązanie rządu do rozpoczęcia prac nad Międzynarodową Konwencją Praw Rodziny

Posłuchaj
00:22 podpisy 1.mp3 Karolina Pawłowska o konwencji stambulskiej (IAR)

 

Komitet Inicjatywy Ustawodawczej "Tak dla rodziny, nie dla gender" zarejestrował Instytut Ordo Iuris, Chrześcijański Kongres Społeczny oraz inne organizacje prorodzinne.

Posłuchaj
00:27 podpis 2.mp3 Marek Jurek o konwencji stambulskiej (IAR)

 

Konwencję o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej Polska ratyfikowała w 2015 roku. Pod koniec lipca premier Mateusz Morawiecki skierował wniosek do Trybunału Konstytucyjnego o zbadanie jej zgodności z Konstytucją.

Pod koniec sierpnia Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro skierował do Trybunału stanowisko na temat tej międzynarodowej umowy. W dokumencie zaznacza między innymi, że konwencja uderza w prawo rodziców do wychowywania dzieci zgodnie z własnymi przekonaniami i narusza zasadę neutralności światopoglądowej państwa, a użyte w niej terminy burzą polski system prawny.

Czytaj także:

Negatywne stanowisko na temat konwencji stambulskiej przedstawiło 17 września Prezydium Konferencji Episkopatu Polski. Z uznaniem przyjęło też powstanie społecznej inicjatywy ustawodawczej na rzecz wypowiedzenia konwencji stambulskiej i zastąpienia jej Międzynarodową Konwencją Praw Rodziny.

itom

Czytaj także

"Próbuje przekształcić istniejące struktury społeczne". Ordo Iuris punktuje ws. konwencji stambulskiej

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2020 13:22
Instytut Ordo Iuris przygotował analizę przedstawiającą doktrynalne źródła konwencji stambulskiej oraz dokumentów publikowanych przez GREVIO - komitet monitorujący wykonywanie konwencji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezes TK: Trybunał już zajmuje się sprawą oceny konwencji stambulskiej

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2020 08:12
 - Trybunał już pochylił się nad wnioskiem premiera w sprawie dotyczącym konwencji stambulskiej - mówiła w Polskim Radiu 24 Julia Przyłębska, prezes Trybunału Konstytucyjnego. Oceniła także, że "próba narzucania rozwiązań, które miałyby naruszać konstytucyjny ład poszczególnych państw Unii, jest pogwałceniem zasad funkcjonowania Unii Europejskiej". 
rozwiń zwiń