X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Protesty Agrounii przeciwko "Piątce dla zwierząt". Liziniewicz: sfera propagandy, a nie faktów

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2020 12:44
- Twarzą tych protestów jest pan Marek Misko, który nie ma nic wspólnego z rolnictwem - mówi w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl dziennikarz i publicysta Jacek Liziniewicz, komentując akcję protestacyjną przeciwko ustawie "Piątka dla zwierząt" zorganizowaną przez Agrounię.
Protest w miejscowości Trzebucza (gm. Grębków) na Mazowszu
Protest w miejscowości Trzebucza (gm. Grębków) na MazowszuFoto: PAP/Przemysław Piątkowski

- Nie sposób nie zauważyć, że protesty w sprawie "Piątki dla zwierząt" organizują głównie organizacje futrzarskie. Twarzą tych protestów jest pan Marek Misko, który nie ma nic wspólnego z rolnictwem, zaplecze intelektualne zapewnia pan Jacek Podgórski, który też nie jest rolnikiem, a jedynie medialnym ekspertem, działającym w mediach futrzarskich - mówi Jacek Liziniewicz.


Posłuchaj
01:34 Jacek liziniewicz o protestach rolników.mp3 Jacek Liziniewicz o protestach rolników

 

"Propaganda o tym, że zdarzy się armagedon"


krowy free 1200.jpg
Poseł PiS: spodziewane są działania osłonowe dla hodowców bydła na ubój rytualny

- Do tego dochodzą związkowcy, którzy od lat dbają o to, by na polskiej wsi się nic nie zmieniało, bo mam wrażenie, że po prostu na tym korzystają. Oczywiście nie twierdzę, że tam nie ma prawdziwych rolników, z pewnością są, bo na wieś trafiła propaganda o tym, że zdarzy się armagedon w związku z wprowadzeniem "Piątki dla zwierząt" - ocenia publicysta.

- Wydaje mi się jednak, że to tak naprawdę jest nadal tylko sfera propagandy i wznoszenia emocji, a nie faktów. Jednak przeciwnego zdania do tego, co twierdzi pan Kołodziejczak i media futrzarskie, jest np. pan Janusz Wojciechowski, komisarz ds. rolnictwa w Unii Europejskiej - dodaje Liziniewicz.

Strajk organizuje ruch Agrounia. Według organizatorów, w całym kraju protesty mają być organizowane w ok. 100 miejscach.

"Mydlenie oczu"

Współorganizatorka strajku w północnej Wielkopolsce Patrycja Stępniak twierdzi, że środowe protesty "to wieka mobilizacja i wielkie poświęcenie wszystkich rolników biorących udział w akcji, ponieważ zostawiają oni na ten czas swoje zwierzęta, swoje pola i przyjeżdżają protestować".

Czytaj także:

- To, co nam się proponuje, ta ustawa o rzekomej "ochronie zwierząt", to jest karygodne, to mydlenie ludziom oczu – dodaje.

Obornik na drodze


futerkowe 1200.jpg
Omijali procedury, robili sobie żarty z wielu instytucji. Liziniewicz o lobby futrzarskim

W związku ze strajkiem utrudnienia w ruchu występują na terenie wielu dróg krajowych. Drogi blokowane są przez kolumny ciągników. Na drodze krajowej nr 12 w miejscowości Smardzew zablokowano rondo Żołnierzy Niezłomnych. W tym miejscu rolnicy wyrzucili na jezdnię obornik. W innych miejscach rolnicy poruszają się w grupach, ograniczając prędkość do 20-25 km/h.

Protestujący na Pomorzu podkreślają, że protesty są organizowane oddolnie, bez żadnego szyldu. Zapowiadają, że będą one przebiegały spokojnie. Uważają, że procedowana ustawa jest ekonomicznie szkodliwa, nieodpowiedzialna i sprzeczna z interesem polskiego rolnictwa. Chcą również zwrócić uwagę na aktualne problemy polskiej wsi.

pg,pap

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Piekarska: ws. ochrony zwierząt powinno być porozumienie ponad politycznymi podziałami

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2020 14:45
- W sprawie ustawy o ochronie zwierząt musi być porozumienie ponad politycznymi podziałami. Mam nadzieję, że znajdzie się więcej posłów i senatorów, którym na sercu leży dobro zwierząt - powiedziała na antenie Polskiego Radia 24 Katarzyna Piekarska, poseł Koalicji Obywatelskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Musi zapracować na zaufanie rolników". Publicysta o nowym ministrze rolnictwa

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2020 12:32
- Myślę, że ktoś wykorzystał ustawę o ochronie zwierząt, aby zdestabilizować rząd. Grzegorz Puda musi teraz zapracować na zaufanie polskich rolników i zobaczymy, jaką ma dla nich propozycję - mówił w Polskim Radiu 24 Radosław Molenda (Idziemy.pl).
rozwiń zwiń