X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Kurtyka: oprócz klimatu w resorcie również ochrona przyrody i gospodarka wodna

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2020 20:02
Oprócz kwestii związanych z klimatem i polityką energetyczną, ministerstwo zajmować się będzie też ochroną przyrody i gospodarką wodną - podał minister klimatu i środowiska Michał Kurtyka.
Minister Klimatu w Sierpcu, 01.10.2020 r.
Minister Klimatu w Sierpcu, 01.10.2020 r.Foto: Ministerstwo Klimatu/twitter

Kurtyka podkreślił, że prawie rok działalności resortu, to czas intensywnych prac nad kwestiami związanymi z klimatem oraz energią.

- Jestem zaszczycony, że mogę kontynuować tę pracę, do której dołączają kwestie związane z ochroną przyrody i gospodarki wodnej - dodał minister.

Kariera Michała Kurtyki

We wtorek prezydent Andrzej Duda dokonał zmian w składzie Rady Ministrów. Prezydent odwołał Michała Kurtykę z funkcji ministra klimatu i powołał go na stanowisko ministra klimatu i środowiska. Funkcję ministra klimatu Kurtyka objął w połowie listopada 2019 roku.

kurtyka pap1200.jpg
"Połączenie resortów klimatu i środowiska ma na celu ich wzmocnienie". Kurtyka o rekonstrukcji rządu

Michał Kurtyka karierę zawodową rozpoczął w Urzędzie Komitetu Integracji Europejskiej, w zespole ministra Jana Kułakowskiego odpowiedzialnego za prowadzenie negocjacji akcesyjnych z Unią Europejską, gdzie prowadził zespół analityczny i odpowiadał bezpośrednio za obszar energetyki oraz transportu.

W kwietniu 2018 roku został powołany na stanowisko Pełnomocnika rządu ds. Prezydencji COP 24, czyli szczytu klimatycznego ONZ w Katowicach. W tym samym roku objął stanowisko wiceministra środowiska. W trakcie konferencji w Katowicach państwa przyjęły tzw. rulebook, który określa podstawowe procedury i mechanizmy, niezbędne do wdrożenia Porozumienia paryskiego wynegocjowanego w 2015 roku. Podczas konferencji przyjęto również Deklarację Solidarnej i Sprawiedliwej Transformacji (Just Transition), która, mówiąc o ekonomiczności ochrony klimatu, zwraca uwagę, że musi się to odbywać przy utrzymaniu rozwoju gospodarczego i miejsc pracy.

Czytaj także:

Wcześniej, w 2016 r., Kurtyka został sekretarzem stanu w Ministerstwie Energii, gdzie był odpowiedzialny za rozwój technologiczny oraz wprowadzanie innowacji do sektora energii, realizację polityki klimatycznej i energetycznej w sektorze paliwowo-gazowym, prowadzenie relacji międzynarodowych z państwami oraz organizacjami międzynarodowymi. Do jego obowiązków należało również nadzorowanie udziału państwa w największych polskich przedsiębiorstwach energetycznych w sektorze naftowym i gazowym, takich jak Orlen, Lotos i PGNiG. Był pomysłodawcą "Planu Rozwoju Elektromobilności", a następnie pilotował tworzenie ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych.

Michał Kurtyka urodził się w 1973 r. Jest absolwentem paryskiej uczelni Ecole Polytechnique i stypendystą w zakresie optyki kwantowej znajdującego się pod Waszyngtonem (DC) National Institute of Standards and Technologies, gdzie pracował pod przewodnictwem laureata nagrody Nobla z fizyki Williama D. Phillipsa.

W trakcie studiów specjalizował się również w ekonomii, ze szczególnym uwzględnieniem organizacji rynku pod przewodnictwem profesora Jeana Tirole'a, laureata nagrody Nobla z ekonomii w 2014 roku.

W obszarze ekonomii międzynarodowej studiował na uniwersytecie w Louvain La Neuve oraz uzyskał tytuł magistra w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Obronił pracę doktorską na Uniwersytecie Warszawskim.


kb

Czytaj także

"Stoimy przed ogromnym wyzwaniem technologicznym". Michał Kurtyka o transformacji energetycznej

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2020 08:05
- Wiele z instalacji w małych i średnich miastach - jeśli chodzi o sektor ciepłowniczy - jest przestarzałych. Ciepłownictwo traktuję jako jeden z najważniejszych elementów transformacji energetycznej - przyznał w Programie 1 Polskiego Radia Michał Kurtyka, minister klimatu. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezydent: przed nami bardzo ważne zadania

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2020 14:50
- Dziękuję całemu polskiemu rządowi, całej Zjednoczonej Prawicy, dziękuję tym ministrom, którzy pozostają w rządzie, ale także tym, których żegnamy, którzy kończą swoją służbę - powiedział we wtorek podczas uroczystości powołania nowych ministrów prezydent Andrzej Duda.
rozwiń zwiń