X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Rekonstrukcja daje szansę na sprawność wykonawczą". Publicyści o zaprzysiężeniu nowego rządu

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2020 19:26
- Autorytet Jarosława Kaczyńskiego ma emanować w Radzie Ministrów i sprawiać, że pewne nastroje zostaną spacyfikowane - mówił na antenie Polskiego Radia 24 Tomasz Walczak z "Super Expressu". Gościem "Debaty dnia" był również Miłosz Lodowski. 
Na wniosek premiera prezydent dokonał zmian w składzie Rady Ministrów
Na wniosek premiera prezydent dokonał zmian w składzie Rady MinistrówFoto: PAP/Radek Pietruszka

We wtorek o godz. 14.00 odbyło się w ogrodach Pałacu Prezydenckiego zaprzysiężenie nowych ministrów rządu Mateusza Morawieckiego. Powołani przez prezydenta zostali zarówno nowi ministrowie, jak i ministrowie, których resorty zmieniły nazwę i zakres kompetencji. Jarosław Kaczyński został powołany na jednego z pięciu wicepremierów.

Kazimierz Kik 1200.jpg
"Pragmatyzm i ideowość w jednym miejscu". Prof. Kik o rządzie Mateusza Morawieckiego

Czytaj także:

Najwięcej emocji budzą dwie nominacje: prezesa PiS i posła Przemysława Czarnka, który ma szefować nowemu ministerstwu - połączonym resortom edukacji i nauki.


Posłuchaj
20:44 PR24_MPLS 2020_10_06-18-07-21.mp3 "Debata dnia" z udziałem Tomasza Walczaka i Miłosza Lodowskiego (cz.1)

 

- Patrząc na karierę tego profesora akademickiego, oczekuję z wielkim napięciem na to, że swoje słowa wdroży w czyn - ocenił Miłosz Lodowski.

Tomasz Walczak podkreślił, że dał się on do tej pory poznać głównie dzięki swoim ideologicznym wypowiedziom. - Nie dał się poznać jako sprawny organizator, człowiek, któremu leżałoby dobro edukacji na sercu i ktoś, kto ma pomysł na edukację. (...) Znamy go jako radykała prawicowego - stwierdził publicysta.

Wicepremier Kaczyński

EN mateusz morawiecki 1200.jpg
Premier: zmiany uproszczą działanie rządu i ułatwią Polsce wyjście z kryzysu

Goście audycji skomentowali również wejście do rządu prezesa PiS.

- Obawiam się osłabienia pozycji samego premiera - będzie przesunięty na inną pozycję - skomentował Lodowski i dodał, że lider całego stronnictwa sprawującego władzę będzie miał formalnie niższą pozycję, ale to do niego będą kierowane wszystkie postulaty. Dodał, że sama rekonstrukcja "kończy przydługawy spektakl" związany z negocjacjami wewnątrz Zjednoczonej Prawicy.

Zdaniem Walczaka Jarosław Kaczyński wszedł "jako rozjemca pomiędzy Mateuszem Morawieckim i Zbigniewem Ziobro". - Jego autorytet ma emanować w Radzie Ministrów i sprawiać, że pewne nastroje zostaną spacyfikowane - podsumował. Podkreślił przy tym jego nadzorczą rolę nad resortami siłowymi.

W drugiej części audycji publicyści ocenili obecność Jarosława Gowina w nowym rządzie. Mowa była również o stanie zdrowia Donalda Trumpa i toczącej się kampanii wyborczej w Stanach Zjednoczonych.


Posłuchaj
24:42 PR24_MPLS 2020_10_06-18-33-12.mp3 "Debata dnia" z udziałem Tomasza Walczaka i Miłosza Lodowskiego (cz.2)

 

Więcej w nagraniu.

* * *

Audycja: "Debata Dnia"

Prowadzi: Mirosław Skowon

Goście: Miłosz LodowskiTomasz Walczak ("Super Express")

Data emisji: 06.10.2020

Godzina emisji: 18.08

Polskie Radio 24/st

Czytaj także

"Forma zażegnania napięć w koalicji". Publicysta o wejściu do rządu Jarosława Kaczyńskiego

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2020 15:39
- Zostało to wymuszone konfliktami w Zjednoczonej Prawicy - powiedział w Polskim Radiu 24 Mateusz Kosiński ("Tygodnik Solidarność"), komentując powołanie do nowej Rady Ministrów prezesa PiS.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowy rząd zaprzysiężony. Radosław Fogiel: teraz wszyscy biorą się do pracy

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2020 17:21
Zakończyła się uroczystość zaprzysiężenia nowych ministrów rządu Mateusza Morawieckiego. - Teraz wszyscy biorą się do pracy - powiedział w Polskim Radiu 24 Radosław Fogiel, wicerzecznik PiS.
rozwiń zwiń