X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Burze w Polsce: kilkaset interwencji strażaków. Tysiące osób bez prądu

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2020 22:00
Ze względu na warunki pogodowe do godz. 21 w poniedziałek strażacy interweniowali 220 razy - wynika z danych mazowieckiej straży pożarnej. Ponad 35 tys. w centralnej Polsce nie ma prądu.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: PAP/Mateusz Marek

Według prognozy Instytutu opady mogą wynieść do 20 mm, a towarzyszący im wiatr może osiągnąć do 90 km/h. Spodziewany jest także grad.

Czytaj więcej
burza 1200 shutterstock.jpg
Burze z gradem w centralnej i wschodniej Polsce. IMGW ostrzega

Najczęściej strażacy interweniowali w powiecie otwockim (25 razy), następna w kolejności jest Warszawa (24 interwencji). 20 razy strażacy wyjeżdżali do zdarzeń w pow. grójeckim. 19 razy interweniowano w pow. białobrzeskim oraz mińskim. 15 interwencji miało miejsce w pow. mławskim, niewiele mniej (14) - w pow. piaseczyńskim.

Jak przekazał mł. bryg. Karol Kierzkowski z mazowieckiej Komendy Wojewódzkiej PSP, interwencje dotyczą głównie podtopień i usuwania połamanych gałęzi oraz przewróconych drzew.

W miejscowości Kozinki (pow. radomski, gm. Zakrzew) prawdopodobnie w wyniku uderzenia pioruna doszło do pożaru domu jednorodzinnego. Na miejscu pracuje 30 funkcjonariuszy PSP. Nikt nie został ranny.

Posłuchaj
00:23 10666894_1.mp3 Mazowiecka straż pożarna interweniowała po przejściu frontu burzowego (IAR)

"Awarie energetyczne występują na terenie woj. mazowieckiego - 35 834 odbiorców bez prądu i woj. świętokrzyskiego - 1 780. Prace naprawcze trwają. Na terenie woj. świętokrzyskiego pokrycia dachowe zostały uszkodzone na 4 budynkach mieszkalnych i 19 gospodarczych" - napisał na Twitterze Świszcz.

Dane te prawdopodobnie ulegną zmianie. Ulewa przeszła nad stolicą ok. godz. 20.

Zagrożenie w innych województwach

Ponad 50 interwencji odnotowali świętokrzyscy strażacy. Jak poinformował oficer dyżurny Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach, najwięcej dotyczyło usuwania z dróg powalonych konarów drzew. W Stopnicy, na drodze krajowej nr 73, na odcinku Busko-Zdrój-Pacanów powalone drzewo blokowało przejazd.

Strażacy pomagali także zabezpieczyć częściowo zerwane dachy na budynkach mieszkalnych i gospodarczych. W miejscowości Lechów w gminie Bieliny (pow. kielecki) silny wiatr uszkodził dachy na trzech budynkach gospodarczych oraz jednym domu.

Najwięcej zgłoszeni dotyczyło powiatów: kieleckiego, buskiego, koneckiego i jędrzejowskiego.

jp

Czytaj także

Burze z gradem w centralnej i wschodniej Polsce. IMGW ostrzega

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2020 18:29
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozuje burze z gradem w centralnej i wschodniej Polsce. 
rozwiń zwiń