X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Utrwalenie pamięci o wielkim Polaku". Sasin zapowiedział budowę pomnika Lecha Kaczyńskiego

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2020 13:57
Wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin zapowiedział start inicjatywy, której celem jest ufundowanie i zbudowanie pomnika Lecha Kaczyńskiego w Lublinie. Monument miałby powstać na terenie skweru imienia Grażyny Chrostowskiej - niedaleko dworca PKP.
Konferencja  prasowa  w sprawie budowy w Lublinie pomnika śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego
Konferencja prasowa w sprawie budowy w Lublinie pomnika śp. prezydenta Lecha KaczyńskiegoFoto: PAP/Wojtek Jargiło

Podczas konferencji prasowej społecznego komitetu budowy pomnika Jacek Sasin przypomniał zasługi tragicznie zmarłego prezydenta dla niepodległości i suwerenności Polski oraz jego działalność na arenie międzynarodowej.

Związki z miastem

pap_20050725_0EZ.jpg
Działalność opozycyjna Lecha Kaczyńskiego. Łopiński: był człowiekiem Solidarności

Polityk podkreślił, że inicjatywa ma na celu upamiętnienie związków Lecha Kaczyńskiego z Lublinem. W tym kontekście wspomniał o spotkaniach byłego prezydenta z mieszkańcami i podkreślaniu przez Lecha Kaczyńskiego roli Lublina w polskiej historii.

Czytaj także:

Jacek Sasin zaznaczał, że prezydent zasłużył się szkolnictwu wyższemu w Lublinie.

Posłuchaj
00:27 sasin lublin.mp3 Jacek Sasin o budowie pomnika Lecha Kaczyńskiego w Lublinie (IAR)

 

- To z inicjatywy świętej pamięci pana prezydenta Lecha Kaczyńskiego została przyjęta ustawa gwarantująca finansowanie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego z budżetu państwa" - przypomniał polityk.

1200_Trzaskowski_EN.jpg
Co z ulicą Lecha Kaczyńskiego w Warszawie? Trzaskowski: wniosek jesienią

Zbiórka społeczna

Wicepremier powiedział ponadto, że monument ma utrwalić pamięć o byłym prezydencie jako o wielkim patriocie, który "nie obawiał się bronić interesu Polski i poległ na posterunku".

Minister Jacek Sasin dodał, że na potrzeby budowy pomnika Lecha Kaczyńskiego w Lublinie zostanie zorganizowana zbiórka społeczna, aby przedsięwzięcie zyskało wymiar społeczny.

fc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Złączeni w życiu, złączeni na zawsze. 10. rocznica pogrzebu śp. pary prezydenckiej

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2020 07:24
W 10. rocznicę pogrzebu śp. pary prezydenckiej Marii i Lecha Kaczyńskich przypominamy relacje reporterskie z pożegnania w Warszawie, wspomnienia przyjaciół i sąsiadów ze stołecznego Powiśla, fragmenty reportażu dokumentalnego Olgi Mickiewicz pt: "Czas zjednoczenia" oraz wybrane części albumu wydanego przez Polskie Radio "Smoleńsk - ostatnia misja. Pamięci Ofiar katastrofy smoleńskiej w 2010 roku". 
rozwiń zwiń

Czytaj także

71. rocznica urodzin Lecha Kaczyńskiego - prezydenta, prawnika, opozycjonisty

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2020 05:45
Prezydent Rzeczypospolitej, prezes NIK, prezydent Warszawy, minister sprawiedliwości i działacz opozycji w okresie PRL. Był postacią budzącą różne emocje. Zarówno przeciwnicy polityczni, jak i zwolennicy byłego prezydenta RP są jednak zgodni: był wielkim, polskim patriotą. Zginął w katastrofie smoleńskiej, pełniąc urząd prezydenta Polski.
rozwiń zwiń