X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Karuzela VAT w obrocie wyrobami stalowymi. Cztery osoby z zarzutami

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2020 09:38
W wyniku śledztwa ABW cztery osoby usłyszały zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej i popełnienia przestępstw skarbowych. Grupa wyłudziła od Skarbu Państwa ponad 33 mln zł.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: ABW/abw.gov.pl

Oskarżeni przebywają w areszcie. Za popełnione czyny grozi im kara do 15 lat pozbawienia wolności. Łącznie z oskarżonymi teraz grupa liczyła 14 osób. Wobec pozostałych 10 członków grupy akty oskarżenia skierowano do sądu w maju 2019 r.

ABW6 1200.jpg
Fikcyjne transporty towarów i milionowe wyłudzenia VAT. Zatrzymania ABW

Podejrzani zorganizowali klasyczną karuzelę podatkową związaną z obrotem wyrobami stalowymi. Śledczym udało się ustalić, że w procederze wykorzystano co najmniej 10 podmiotów. Wśród oskarżonych są osoby, które kierowały procederem, przedstawiciele firm, których zadaniem było uwiarygodnienie fikcyjnych transakcji, oraz osoby pełniące rolę "słupów".

ABW w śledztwie współpracowało ze służbami z Wielkiej Brytanii i USA, wykorzystano też międzynarodową pomoc prawną z Czech i Ukrainy. Czworo podejrzanych zatrzymano na podstawie Europejskich Nakazów Aresztowania w Wielkiej Brytanii i USA.

fc

Czytaj także

Pranie brudnych pieniędzy i udział w grupie przestępczej? ABW zatrzymała prezes firmy

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2020 10:16
Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymała kobietę podejrzewaną o udział w praniu pieniędzy. Miała należeć do grupy przestępczej, która miała wykonać nieuzasadnione gospodarczo wpłaty i przelewy łącznie na ok. 1,5 mld złotych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

50 mln zł wyłudzonego VAT. Szef grupy przestępczej w rękach ABW

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2020 10:08
Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymała mężczyznę poszukiwanego listem gończym za kierowanie grupą oszukującą na VAT. Śledczy oceniają, że w wyniku działalności grupy obracającej metalami kolorowymi straty Skarbu Państwa mogły sięgnąć 50 mln zł.
rozwiń zwiń