X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Nowy rok akademicki w cieniu pandemii. Wiele uczelni stawia na mieszane zajęcia

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2020 03:20
Studenci rozpoczynają rok akademicki. Ze względu na pandemię część uczelni zdecydowała się wprowadzić zajęcia mieszane. Na niektórych uczelniach zdalne mają być wszystkie wykłady, większość ćwiczeń i lektoratów, a studenci będą mogli uczestniczyć tylko w laboratoriach czy ćwiczeniach w terenie.
Uniwersytet Warszawski
Uniwersytet WarszawskiFoto: Shutterstock/Tupungato

Minister nauki i szkolnictwa wyższego Wojciech Murdzek wyraża nadzieję, że w nowym roku akademickim bezpieczeństwo i jakość nauczania będą ze sobą współgrały.

Posłuchaj
00:23 Wojciech Murdzek - rekomenduję inteligentny balans między bezpieczeństwem a jakością nauczania (IAR).mp3 Wojciech Murdzek: rekomenduję inteligentny balans między bezpieczeństwem a jakością nauczania (IAR)

 

CZYTAJ RÓWNIEŻ
shutterstock_uczelnia 1200.jpg
"Nie ma jednego złotego środka, który zapewniłby bezpieczeństwo". Poseł PiS o studiach w czasie pandemii

Wojciech Murdzek: szukajmy balansu

Minister zaleca, by uczelnie przemyślały rozwiązania na czas zagrożenia koronawirusem i znalazły balans między bezpieczeństwem, a jakością nauczania. - Każde przewartościowanie może zwiększyć zagrożenia bezpieczeństwa, czego byśmy absolutnie nie chcieli - mówi polityk.

Na Uniwersytecie Warszawskim online będą prowadzone m.in. zajęcia dydaktyczne, egzaminy, lektoraty i dyżury wykładowców. - Jeżeli zajęcia ze względu na swoją specyfikę wymagają bezpośredniego kontaktu prowadzącego ze studentami, to będą się one odbywały stacjonarnie - mówi Olga Laska z biura prasowego UW.

Posłuchaj
00:17 10658381_1.mp3 W inauguracji będzie mogło uczestniczyć tylko 16 studentów - mówi rektor UJ profesor Jacek Popiel (IAR)

 

Czytaj także:

Zajęcia mieszane

W ten sposób będą się odbywały laboratoria, zajęcia o charakterze terenowym czy zajęcie integracyjne dla studentów pierwszego roku. - Tam, gdzie liczba osób na kierunku jest mniejsza organizacja w formie stacjonarnej będzie częstsza niż w przypadku kierunków, na których studiuje bardzo wiele osób - dodaje Olga Laska.

Uczelnie przygotowały też zasady funkcjonowania, studiowania i pracy stacjonarnej na ich terenie w czasie pandemii. Wytyczne uwzględniają m.in. noszenie maseczek, dezynfekcję czy wietrzenie sal.

ms

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Uczelnie wyższe stawiają na kształcenie online. Prof. Nalaskowski: to proteza prawdziwego nauczania

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2020 10:45
1 października do nauki wracają studenci. W ogromnej większości szkół wyższych zajęcia będą prowadzone głównie w trybie zdalnym. - To rozwiązanie w tym momencie optymalne, choć nie do końca dobre. Powiedziałbym, że jest najmniejszym złem - podkreśla w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl prof. Aleksander Nalaskowski, pedagog, wykładowca z UMK w Toruniu.
rozwiń zwiń