"Pomimo tarć, kłótni i niechęci, trzeba dążyć do zgody narodowej". Premier wspomina zmarłego przed rokiem ojca

2020-09-30, 09:15

"Pomimo tarć, kłótni i niechęci, trzeba dążyć do zgody narodowej". Premier wspomina zmarłego przed rokiem ojca
Wspomnienie Kornela Morawieckiego w rocznicę jego śmierci. Foto: Dzieje Sejmu/Twitter

Mija rok od śmierci Kornela Morawieckiego - opozycjonisty czasów PRL, założyciela niepodległościowej organizacji Solidarność Walcząca i ojca premiera Mateusza Morawieckiego.

"Im więcej Go dzisiaj wspominam, tym bardziej doceniam wszystko, co dla mnie, dla nas, dla Polski uczynił. Wraz z ojcowską miłością przekazywał mi wartości, które pozwoliły stać się takim człowiekiem, jakim jestem. Uczył mnie szacunku dla drugiego człowieka wraz z jego odmiennością, kulturą, wartościami" - napisał Mateusz Morawiecki na portalu społecznościowym Facebook.

Powiązany Artykuł

kornel morawiecki 1200 pap.jpg
Mija rok od śmierci Kornela Morawieckiego, legendy Solidarności Walczącej
"

Wspominam dzisiaj mego Tatę. To już rok minął, kiedy odszedł do lepszego, jak wierzymy, świata. Jaki był ten mój, nasz...

Opublikowany przez Mateusz Morawiecki Wtorek, 29 września 2020

Premier, wspominając czas spędzony z ojcem w domu, napisał, że uczył się od niego patriotyzmu, że to ojciec wprowadzał go w świat historii, polityki i filozofii. "Każdego dnia przez te 30 lat wolnej Polski walczył o jej lepszy, bardziej sprawiedliwy kształt" - można przeczytać we wpisie na Facebooku.

Mateusz Morawiecki wspomina też swoje ostatnie spotkanie z ojcem w szpitalu. "Usłyszałem, że pomimo tarć, kłótni i niechęci, trzeba dążyć do zgody narodowej, do porozumienia w kluczowych sprawach. Ta Jego wola jest dla mnie drogowskazem" - napisał premier.

Kornel Morawiecki był Marszałkiem Seniorem Sejmu poprzedniej kadencji oraz kawalerem Orderu Orła Białego. Pośmiertnie został odznaczony Krzyżem Wolności i Solidarności.

O godzinie 12.00 premier Mateusz Morawiecki weźmie udział w uroczystości odsłonięcia tablicy upamiętniającej śp. Kornela Morawieckiego. Uroczystość odbędzie się w Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych w Warszawie.

kb

Polecane

Wróć do strony głównej