X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Warszawa: budowa w środku lasu pod pretekstem walki z pandemią. Inwestycję zablokowano

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2020 19:45
Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego poinformował, że budowa domków w środku Lasu Bemowskiego w Warszawie została przerwana. Deweloper rozpoczął inwestycję pod pretekstem walki z pandemią koronawirusa. 
Szlaban na drodze prowadzącej do lasu
Szlaban na drodze prowadzącej do lasuFoto: fotosforyou_rk/ Shutterstock

W pierwszej połowie września w warszawskim Lesie Bemowskim deweloper rozpoczął stawianie domków jednorodzinnych. Inwestor robił to - jak twierdzi - by pomagać w zwalczaniu koronawirusa i w tym kontekście powoływał się na przepisy, które pozwalały ograniczyć prawo budowlane, gdy dane działanie wpisuje się w walkę z pandemią.

Czytaj więcej
śpiewak 1200 pap.jpg
"Trzaskowski szykuje sobie referendum odwoławcze". Śpiewak komentuje podwyżki w Warszawie

Deweloper nagle przystąpił do prac, by zdążyć przed końcem obowiązywania owych przepisów. Argumentował, że osiedle składające się z 15 domów ma być wykorzystywane do "wynajęcia dla osób odbywających kwarantannę".

Sprawa dotyczy działki numer 180, która leży na terenach powojskowych. Lokalni urzędnicy od dawna stwierdzili, że 20-hektarowej posiadłości w środku lasu nie wolno zabudowywać, ale dwa tygodnie temu wójt gminy Stare Babice, gdzie leży działka, zaalarmował dodatkowo o sprawie Kampinoski Park Narodowy, Prokuraturę Rejonową w Pruszkowie i Starostę Powiatu Warszawskiego Zachodniego.

Teraz zaś Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego poinformował o wstrzymaniu prac na wspomnianej działce. W piśmie skierowanym do wójta Starych Babic poinformował on, że będzie wymagał od inwestora obowiązkowego przedstawienia niezbędnych do budowy dokumentów.

"Mam nadzieję, że ten pomysł minie raz na zawsze"

W rozmowie z portalem tvp.info sprawę skomentowała Beata Jóźwik z inicjatywy "Nie dla zabudowy Lasu Bemowskiego". - Bardzo się cieszymy, że pojawiło się tak zdecydowane pismo. Jako mieszkańcy i inicjatorzy całej akcji społecznego protestu mamy nadzieję, że pomysł budowy osiedli na tak ważnym przyrodniczo terenie minie wszystkim potencjalnym inwestorom raz na zawsze - powiedziała.

Czytaj więcej
blonia elekcyjne EN 1200.jpg
Kontrowersyjna sprzedaż Błoni Elekcyjnych. Jest stanowisko warszawskiego ratusza

Podkreśliła, że ta lokalizacja jest szczególnie ważna, ponieważ łączy się ona z korytarzem ekologicznym stolicy, "z którego zachodnie wiatry napowietrzają stolicę". Ma też ona niebagatelny wpływ na faunę i florę lasu, a specyficzny ekosystem nie może tam zostać zachwiany.

jp/tvp.info

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Budowa osiedla w otulinie Kampinoskiego Parku Narodowego. Prokurator wniósł o wstrzymanie prac

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2020 18:13
Prokurator regionalny w Warszawie wystąpił do nadzoru budowlanego o wstrzymanie prac na budowie osiedla domów jednorodzinnych w otulinie Kampinoskiego Parku Narodowego. Prokuratura nadzoruje śledztwo, które wszczęto po zawiadomieniu wójta gminy Stare Babice.
rozwiń zwiń