X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Ziemia lubelska na to zasługuje". Gliński o Muzeum Narodowym w Lublinie

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2020 13:16
Umowę ws. połączenia Muzeum Lubelskiego z Muzeum Narodowym w Lublinie podpisali we wtorek wicepremier, minister kultury Piotr Gliński oraz marszałek woj. lubelskiego Jarosław Stawiarski. Umowa dotyczy również prowadzenia jako wspólnej instytucji kultury Muzeum Narodowego w Lublinie; zacznie obowiązywać 1 października.
Piotr Gliński
Piotr GlińskiFoto: PAP/Radek Pietruszka

Posłuchaj
00:23 10655018_1.mp3 Piotr Gliński o połączeniu Muzeum Lubelskiego w Lublinie z Muzeum Narodowym w Lublinie (IAR) 

- Kontynuujemy proces tworzenia Muzeum Narodowego w Lublinie. Muzeum Lubelskie, które jest podstawą instytucjonalną tej nowej instytucji, jest wspaniałym muzeum, wielooddziałowym, które funkcjonuje na bardzo wysokim poziomie - podkreślił wicepremier Piotr Gliński.

pap_gliński 1200.jpg
"Podkreśla znaczenie sztuki ludowej dla narodowej kultury". Piotr Gliński o Nagrodzie im. Oskara Kolberga

Przypomniał, że MKiDN realizuje projekt budowy Muzeum Ziem Wschodnich Dawnej Rzeczypospolitej, tzw. Muzeum Kresów, które będzie oddziałem Muzeum Narodowego w Lublinie.

Poinformował, że od 1 stycznia 2021 roku Muzeum Narodowe w Lublinie będzie państwową instytucją kultury, dla której jedynym organizatorem będzie Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Czytaj również:

"Ziemia lubelska zasługuje na taką instytucję"

- Realizujemy w ten sposób naszą podstawową zasadę rozwojową, zasadę zrównoważonego rozwoju. Muzeum Narodowe w Lublinie będzie nominalnie drugim, ale w zasadzie pierwszym Muzeum Narodowym na ścianie wschodniej. We wschodnich rejonach mamy Muzeum Narodowe Ziemi Przemyskiej, ale to Muzeum Narodowe w Lublinie będzie muzeum jeszcze większym i jeszcze bardziej prestiżowym - wskazał szef resortu kultury.

Ocenił, że ziemia lubelska, Polska wschodnia "zasługuje na taką instytucję".

Dyrektorem nowej instytucji będzie dr Katarzyna Mieczkowska - dotychczas pełniąca obowiązki dyrektora Muzeum Lubelskiego w Lublinie. Jej pięcioletnia kadencja rozpocznie się 1 października.

kad

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Wielka satysfakcja z dalszej współpracy". MKiDN przedłużyło wsparcie dla pięciu instytucji kultury

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2020 18:48
Orkiestra Kameralna Polskiego Radia AMADEUS, AUKSO Orkiestra Kameralna Miasta Tychy, Filharmonia Kameralna im. Witolda Lutosławskiego w Łomży, Teatr Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana w Będzinie oraz Teatr Muzyczny w Łodzi będą nadal współprowadzone przez ministra kultury i dziedzictwa narodowego.
rozwiń zwiń