X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Minister cyfryzacji: świadomość 5G jednym z priorytetów cyberbezpieczeństwa

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2020 16:50
Podniesienie świadomości na temat sieci 5G jest jednym z priorytetów w zakresie cyberbezpieczeństwa. Tego zdania jest minister cyfryzacji Marek Zagórski, który wziął udział w Europejskim Forum Cyberbezpieczeństwa CYBERSEC. Organizowana w Warszawie konferencja polityków, naukowców i ekspertów w zakresie bezpieczeństwa sieci z powodu pandemii odbywa się w formule wirtualnej.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/QinJin

Minister Marek Zagórski powiedział, że jednym z przykładów nowych zagrożeń cyberbezpieczeństwa są fałszywe informacje o sieci 5G.


maszt telefon 5g free shutterstock 1200.jpg
Fakty i mity o 5G. Sieć przyszłości czy zagrożenie dla zdrowia i narzędzie kontroli umysłów?

Przeciwdziałanie dezinformacji w sieciach telekomunikacyjnych

Minister zaznaczył, że jest to międzynarodowa kwestia, którą powinniśmy zająć się na poziomie Unii Europejskiej.

- We współpracy z innymi państwami członkowskimi Polska będzie wzywać Komisję Europejską do wdrożenia środków, które przeciwdziałają dezinformacji, jeśli chodzi o sieci telekomunikacyjne w szczególności 5G - powiedział szef resortu cyfryzacji.

Czytaj także:

Wśród uczestników konferencji są między innymi wiceprzewodnicząca Komisji Europejskiej Margrethe Vestager, prezydent Estonii Kersti Kaljulaid czy wiceprezes Google Vinton Cerf, uznawany za jednego z ojców globalnego Internetu.

ks

Czytaj także

Dr Karnkowski: polityka Warszawy polega w dużej mierze na wyrzucaniu pieniędzy w błoto

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2020 10:50
- Praktyka rządzenia bardzo niszczy wyidealizowany wizerunek złotego dziecka polskiej polityki - mówił w Polskim Radiu 24 dr Krzysztof Karnkowski, socjolog i publicysta ("Gazeta Polska"). - Miasto bardzo hojnie działa wobec niektórych grup - dodał.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Patotreści" w internecie. Resort cyfryzacji ostrzega i wskazuje na źródła ich popularności

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2020 16:02
Wulgarne filmy i transmisje online pokazujące przemoc, narkotyki, alkohol lub pornografię to m.in. tzw. patotreści, przed którymi ostrzega Ministerstwo Cyfryzacji. Resort zauważa również, że treści te są szczególnie niebezpieczne dla dzieci w sieci.
rozwiń zwiń