X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Awaria w hucie szkła. W akcji dziesięć zastępów straży pożarnej

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2020 15:00
Dziesięć zastępów straży pożarnej walczy z awarią w hucie szkła w miejscowości Jaroszowiec (woj. małopolskie). W zakładzie doszło do rozszczelnienia zbiornika, w którym znajdowało się ok. 250 ton szkła, rozgrzanego do temperatury ok. 1300 stopni Celsjusza.
Strażacy w akcji - zdj. ilustracyjne
Strażacy w akcji - zdj. ilustracyjneFoto: Pixabay

Rzecznik małopolskich strażaków Sebastian Woźniak poinformował, że w zdarzeniu nikt nie ucierpiał, a pracujący w hucie personel samodzielnie opuścił halę.

pożar sosnowiec pap 1200.jpg
Ogromny pożar w Sosnowcu. Płonie składowisko odpadów chemicznych

Rozszczelnienie wanny

Jak wyjaśnił, po przybyciu na miejsce służb potwierdzono, że doszło do rozszczelnienia zbiornika - wanny, w której znajdowało się rozgrzane do temperatury ok. 1300 stopni Celsjusza szkło.

- Nasze działania polegają na ciągłym schładzaniu miejsca tego wycieku, jak również całej wanny, poprzez podawanie 12 prądów wody, a także na wypompowywaniu jej z kanału hali, bo jej nadmiar może spowodować uszkodzenie instalacji elektrycznej - wskazał rzecznik.

Czytaj również:


Poinformował również, że w wannie znajdowało się ok. 250 ton rozgrzanego szkła, które wycieka do misy znajdującej się pod wanną. Strażacy pobierają wodę potrzebną do prowadzenia akcji z sieci zakładowej.

Na miejscu obecnie pracuje dziesięć zastępów straży; ich działania potrwają jeszcze kilka godzin, bowiem chcą oni schłodzić szkło do temperatury ok. 1000 stopni. - Jest to temperatura krytyczna krystalizacji szkła, po osiągnięciu której otwór sam się zaczopuje - wskazał Woźniak.

kb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Świdnica: wybuch gazu w kamienicy. Jedna osoba ranna, strażacy przeszukują gruzowisko

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2020 13:30
Jedna osoba została ranna w wyniku wybuchu gazu w dwupiętrowej kamienicy przy ul. Wyspiańskiego w Świdnicy. Cześć budynku w wyniku eksplozji została zniszczona.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tragiczny wypadek w Płocku. Trzech mężczyzn spłonęło w aucie

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2020 12:32
W Płocku osobowe audi z nieustalonych przyczyn zjechało z drogi, uderzyło w ogrodzenie posesji, następnie w przyłącze gazowe i budynek mieszkalny. W aucie spłonęło trzech mężczyzn.
rozwiń zwiń