X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Planowali zamachy w Polsce, werbowali konwertytów. Deportowano obywateli Tadżykistanu

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2020 07:44
Z Polski deportowano obywateli Tadżykistanu, którzy mogli prowadzić działanie o charakterze terrorystycznym – wynika z ustaleń portalu tvp.info. Mężczyźni mieli być związani z tzw. Państwem Islamskim i inspirować ustalonych obywateli Polski oraz Ukrainy do przeprowadzania zamachów terrorystycznych na obszarze naszego kraju.
(zdjęcie ilustracyjne)
(zdjęcie ilustracyjne)Foto: ABW

Służby rozpracowywały grupę od wielu miesięcy. O zatrzymaniu przez funkcjonariuszy Straży Granicznej i ABW czterech obywateli Tadżykistanu głośno było na początku maja tego roku. Piątego członka tej grupy zatrzymano pod koniec czerwca w wyniku międzynarodowej współpracy służb kontrterrorystycznych.

cbśp 663.jpg
Kilkaset kilogramów niedozwolonych substancji. CBŚP zlikwidowało gang handlarzy narkotyków

Mężczyzna zbiegł z Polski w grudniu 2019 r.  Według ABW planował wyjazd do Syrii w celu wzięcia udziału w dżihadzie oraz kontaktował się z członkiem powiązanej z Al-Kaidą organizacji terrorystycznej.

Według ustaleń śledczych grupa werbowała konwertytów na islam do tego, by na terenie Polski przeprowadzali zamachy terrorystyczne. Służby dowodzą związku Tadżyków z organizacją terrorystyczną tzw. Państwem Islamskim.

Przeszukania mieszkania

Agencja ustaliła ponadto hierarchię, skład grupy i cele ich działania. W grudniu 2019 r. w mieszkaniu zajmowanym przez głównego figuranta sprawy dokonano przeszukań.

Czytaj również:

Z informacji portalu tvp.info wynika, że już na początku kwietnia tego roku szef ABW wnioskował do ministra spraw wewnętrznych, by wydał decyzję o zobowiązaniu pięciu Tadżyków do powrotu do kraju ojczystego i zakazie ich ponownego wjazdu na terytorium RP oraz innych państw strefy Schengen. Miesiąc później taką decyzję wydano.

Taki zakaz obowiązuje przez pięć lat. Trzech spośród nich zostało wpisanych do "wykazu osób niepożądanych na terytorium RP". Wobec dwóch pozostałych obywateli Tadżykistanu wykonanie decyzji o wydaleniu zostało wstrzymane z uwagi na odwołanie złożone przez ich pełnomocnika do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka. Na początku września troje Tadżyków zostało deportowanych do kraju pochodzenia.

ka, tvp.info

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Straż Graniczna zatrzymała obywatela Indii. Stwarzał zagrożenie terrorystyczne

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2020 13:52
Na podstawie materiałów zgromadzonych przez Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego Straż Graniczna zatrzymała obywatela Indii. W ocenie ABW obecność mężczyzny w Polsce stwarza realne zagrożenie o charakterze terrorystycznym.
rozwiń zwiń