X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

PiS z samodzielną większością w Sejmie. Wyraźna przewaga nad KO

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2020 14:35
Prawo i Sprawiedliwość może liczyć na zdecydowane poparcie swoich wyborców. Gdyby wybory odbyły się dzisiaj, ugrupowanie Jarosława Kaczyńskiego uzyskałoby 42,9 proc. głosów, co przełożyłoby się na 238 mandatów w Sejmie - wynika z sondażu pracowni Estymator dla portalu DoRzeczy.pl.
Posiedzenie Sejmu
Posiedzenie SejmuFoto: East News/Tomasz Jastrzębowski
sejm nocą free tt sejmgov 1200 .jpg
PiS wygrywa samodzielnie, kłopoty koalicjantów. Nowy sondaż

Drugie miejsce zajęłaby Koalicja Obywatelska (PO, Nowoczesna, Zieloni, Inicjatywa Polska). KO otrzymałaby 25,6 proc. głosów, co dałoby 123 mandaty w Sejmie. Trzecie miejsce należy do Ruchu Szymona Hołowni - 11,4 proc. - co daje 43 mandaty.

Czytaj także:

Dalej jest Konfederacja (8,2 proc., 30 mandatów), Lewica (6,4 proc., 14 mandatów), a na ostatnim miejscu Koalicja Polska (PSL, Kukiz'15), która otrzymałaby 5,2 proc. poparcia - co dałoby 11 mandatów.

Opcję "Inni" wybrało 0,3 proc. badanych.

Sejm bez Hołowni?

Jeśli tworzący się ruch Szymona Hołowni nie wystartowałby w wyborach, to Prawo i Sprawiedliwość utrzymałoby większość, uzyskując 43,6 proc. głosów. W takim układzie PiS miałoby 233 mandaty.

Drugie miejsce zajęłaby Koalicja Obywatelska - 29,2 proc. głosów - uzyskując 139 mandatów. Dalej, w miejsce Hołowni weszłaby Konfederacja - 9,8 proc. głosów i 39 mandatów.

Czwarte miejsce należałoby do Lewicy (8,9 proc., 28 mandatów), a piąte do Koalicji Polskiej (6,8 proc., 20 mandatów).

***

Badanie dla portalu DoRzeczy.pl przeprowadzono w dniach 25-26 września 2020 r. na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1014 dorosłych osób metodą wspomaganych komputerowo wywiadów telefonicznych CATI. W prezentowanych wynikach uwzględniono wyłącznie osoby, które zadeklarowały, że będą głosować i określiły na jaką partię w wyborach do Sejmu będą głosować. Szacowana frekwencja wyborcza wyniosłaby 61 proc.

DoRzeczy.pl
pb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

PiS bez koalicjantów też silne. Nowy sondaż

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2020 07:04
Bez Solidarnej Polski i Porozumienia PiS nadal jest najpopularniejszą partią - pisze środowy "Super Express", cytując wyniki przeprowadzonego na jego zlecenie sondażu Instytutu Badań Pollster.
rozwiń zwiń

Czytaj także

PiS z dużą przewagą nad PO. Sytuacja w koalicji nieznacznie wpłynęła na notowania

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2020 15:43
PiS uzyskałby 40 proc. głosów, PO 27 proc., Lewica 15 proc., a Konfederacja 9 proc. głosów - wynika z sondażu Social Changes dla wpolityce.pl. 5 proc. poparłoby PSL, a inne ugrupowanie wskazało 4 proc. spośród badanych zdecydowanych głosować w wyborach parlamentarnych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Większość Polaków popiera politykę Jarosława Kaczyńskiego. Nowy sondaż

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2020 09:32
Aż 57 proc. respondentów wyraża poparcie dla piątki dla zwierząt, czyli ustawy, która zakazuje m.in. hodowli zwierząt futerkowych i uboju rytualnego - wynika z sondażu opublikowanego w piątkowym "Super Expressie". Jak przypomniano, przepisy te zaproponował Jarosław Kaczyński, który ma objąć funkcję wicepremiera.
rozwiń zwiń