X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Deszczowa i burzliwa niedziela. IMGW ostrzega mieszkańców kilku województw

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2020 05:59
Niedziela w znacznym obszarze Polski będzie deszczowa, miejscami opady będą intensywne, może też zagrzmieć. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia I i II stopnia obowiązujące w sześciu województwach. 
Synoptycy ostrzegają przed silnymi opadami deszczu w niedzielę
Synoptycy ostrzegają przed silnymi opadami deszczu w niedzielęFoto: bbernard/ Shutterstock

Ostrzeżenia II stopnia obowiązują w Mazowieckiem i Lubelskiej, I stopnia zaś - także w Łódzkiem, Świętokrzyskiem, Podkarpackiem i części Wielkopolskiego.

Pogoda deszcz PAP-1200.jpg
Opady deszczu i burze. Sprawdź prognozę pogody na weekend

Nocny alert dla Warszawy

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w nocy ostrzeżenie przed intensywnym deszczem i burzami w części woj. mazowieckiego. Stopień zagrożenia drugiego stopnia obowiązuje dla 11 powiatów, a pierwszego stopnia dla kolejnych 26 powiatów. Ostrzeżenia obowiązują do niedzielnego popołudnia. 

Alarm drugiego stopnia przed silnym deszczem z burzami wydano do godz. 15.00 w niedzielę dla 11 powiatów: garwolińskiego, kozienickiego, lipskiego, mińskiego, otwockiego, radomskiego, siedleckiego, wołomińskiego i zwoleńskiego oraz miast Radomia i Siedlec. IMGW przewiduje tam wystąpienie opadów deszczu okresami o natężeniu umiarkowanym i silnym z 80 proc. prawdopodobieństwem i wysokością opadów miejscami od 40 mm do 60 mm, a lokalnie do 70 mm. Instytut zastrzegł, że ze względu na dynamiczną sytuację pogodową możliwa jest aktualizacja ostrzeżenia.

\Zagrożenie I stopnia

Ostrzeżenie pierwszego stopnia o intensywnych opadach deszczu - okresami o natężeniu umiarkowanym i silnym - obowiązuje do godz. 14.00 w niedzielę i obejmuje cztery powiaty: ciechanowski, mławski, sierpecki i żuromiński. IMGW szacuje prawdopodobieństwo takich opadów na 90 proc. a ich wysokość miejscami od 30 mm do 50 mm. 

Czytaj także:

Kolejne ostrzeżenie pierwszego stopnia przed silnym deszczem - okresami o natężeniu umiarkowanym i silnym z burzami obowiązuje do godz. 15.00 w niedzielę dla 11 powiatów: legionowskiego, łosickiego. nowodworskiego, piaseczyńskiego, pruszkowskiego, pułtuskiego, sokołowskiego, warszawskiego zachodniego, węgrowskiego i wyszkowskiego oraz miasta Warszawy. Szacowane prawdopodobieństwo tego zdarzenia wynosi 80 proc., a prognozowana wysokość opadów miejscami również od 30 mm do 50 mm, ale IMGW zaznaczył, że ze względu na dynamiczną sytuację pogodową możliwa jest aktualizacja tego ostrzeżenia.

Deszczowa niedziela w także w Płocku

W 11 innych powiatach woj. mazowieckiego - białobrzeskim, gostynińskim, grodziskim, grójeckim, płockim, płońskim, przysuskim, sochaczewskim, szydłowieckim i żyrardowskim oraz mieście Płocku do godz. 15. w niedziele mogą wystąpić - najsilniejsze w nocy - opady deszczu okresami o natężeniu umiarkowanym i silnym.

  Ich wysokość może wynieść miejscami od 30 mm do 50 mm, a prawdopodobieństwo to 80 proc., ale tu również IMGW zastrzegło możliwą aktualizację ostrzeżenia ze względu na dynamiczną sytuację pogodową.


  mbl

  Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
  aby dodać komentarz
  brak

  Czytaj także

  Dolnośląskie: ulewy zalały budynki w Kłodzku i okolicach. 28 interwencji strażaków

  Ostatnia aktualizacja: 22.08.2020 20:22
  Już 28 razy interweniowali w ciągu dwóch godzin strażacy z Kłodzka i okolic Kotliny Kłodzkiej. Ulewne deszcze spowodowały zalania budynków, piwnic, podtopienia ulic. Liczba interwencji na pewno wzrośnie, choć deszcz przestał padać.
  rozwiń zwiń

  Czytaj także

  Gwałtowne burze i wiatr niemal w całym kraju. Już ponad 2 tys. interwencji straży pożarnej

  Ostatnia aktualizacja: 26.08.2020 20:30
  Do godziny 19.30 Państwowa Straż Pożarna odnotowała w całym kraju prawie 2,3 tys. interwencji w związku z usuwaniem skutków zdarzeń atmosferycznych - przekazał w środę wieczorem PAP mł. bryg. Karol Kierzkowski z Państwowej Straży Pożarnej. Dodał, że w związku z burzami jedna osoba zginęła.
  rozwiń zwiń