X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Filmy o Solidarności i spotkania z jej bohaterami. Trwa festiwal NNW

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2020 03:28
W trzecim dniu Międzynarodowego Festiwalu Filmowego "Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci" w Gdyni, publiczność będzie mogła obejrzeć filmy poświęcone historii Solidarności i jej bohaterom, m.in. Kornelowi Morawieckiemu. Pokazom filmów fabularnych i dokumentów będą towarzyszyły debaty, między innymi o przyszłości Europy i o Białorusi. 
Teren przed Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku
Teren przed Europejskim Centrum Solidarności w GdańskuFoto: Patryk Kosmider/ Shutterstock

Jednym z zaprezentowanych filmów będzie "Konspirator" w reżyserii Sławomira Koehlera, To film pokazujący historię Solidarności. Jak mówi twórca dokumentu, bohaterem obrazu jest Andrzej Michałowski, który opowiada, co się wydarzyło po sierpniu 1980 roku.

piotr gliński nnw pap 1200.jpg
"Prawda historyczna jest dla wspólnoty jak chleb". Gliński podczas otwarcia Festiwalu NNW

"Prawdziwi działacze Solidarności"

Reżyser "Konspiratora" zaznacza, że od lat podczas przywoływania historii Solidarności często wymieniane są te same osoby. - Chciałem pokazać prawdziwych działaczy Solidarności, którzy właśnie są mniej znani, którzy byli gdzieś tam w cieniu - wyjaśnia.


Posłuchaj
00:20 nnw-setka-1.mp3 Sławomira Koehlera: "Konspirator" pokazuje prawdziwych, mniej znanych bohaterów Solidarności (IAR)

 

Po filmie, w spotkaniu z publicznością weźmie udział bohater tego obrazu Andrzej Michałowski. Podkreśla, że nie czuje się bohaterem, bo nie działał ze względu na pieniądze czy sławę. Jak mówi, jego "walka zaczęła się od grudnia 1970". - To była lekcja historii, patriotyzmu, kiedy biłem się na ulicach Gdańska, widziałem tych wszystkich pomordowanych. We mnie to wszystko zostało - zaznacza. 


Posłuchaj
00:32 nnw-setka-2.mp3 Andrzej Michałowski mówi, że w sierpniu 1980 roku nie zawahał się ani przez moment, czy przystąpić do strajku w Trójmieście (IAR)

 

Czytaj także: 

Dyskusje trzeciego dnia będą skupiały się nie tylko na historii, ale również przyszłości Polski i Europy. Jak mówi dyrektor festiwalu Arkadiusz Gołębiewski, jedną z debat poświęconą sytuacji na Białorusi zaplanowano po projekcji filmu "Marzyciel. Kornel Morawiecki".


Posłuchaj
00:25 nnw-setka-3.mp3 Dyrektor festiwalu Arkadiusz Gołębiewski: film "Marzyciel. Kornel Morawiecki" ma przywołać ideały głoszone przez Kornela Morawieckiego, przełożymy to na naszą dyskusję o Białorusi (IAR)

 

Transmisje dostępne online

Pełny program można znaleźć na stronie www.festiwalnnw.pl, tam też będą transmitowane najważniejsze wydarzenia 2 dnia festiwalu. Polskie Radio jest jednym z patronów medialnych wydarzenia. 


mbl

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Festiwal "Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci". Wyjątkowe reportaże radiowe

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2020 13:17
Prezentacje dokumentów radiowych rozpoczęły XII Międzynarodowy Festiwal Filmowy "Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci". Festiwal, którego ideą jest prezentacja filmów, reportaży radiowych, książek o tematyce historycznej rozpoczął się w Gdyni. Jednym z patronów medialnych wydarzenia jest Polskie Radio.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Festiwal NNW. Radiowcy zaprezentowali dokumenty poświęcone polskiej historii

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2020 18:25
Podczas pierwszego dnia Międzynarodowego Festiwalu Filmowego "Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci", zaprezentowano dokumenty radiowe poświęcone polskiej historii. Festiwal, którego ideą jest prezentacja filmów, reportaży radiowych, książek o tematyce historycznej rozpoczął się w Gdyni. Jednym z patronów medialnych wydarzenia jest Polskie Radio.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Po co nam muzea?". Na festiwalu NNW oprócz filmów także debaty

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2020 07:00
Podczas drugiego dnia XII Międzynarodowego Festiwalu Filmowego "Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci" w Gdyni zaprezentowane zostaną między innymi filmy startujące w Międzynarodowym Konkursie Filmów Fabularnych, a także w Międzynarodowym i Polskim Konkursie Filmów Dokumentalnych. Ideą festiwalu jest prezentacja filmów o tematyce historycznej. Jednym z patronów medialnych wydarzenia jest Polskie Radio.
rozwiń zwiń