X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Śląsk jest dla mnie regionem szczególnym". Premier docenił zawarte z górnikami porozumienie

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2020 15:17
Premier Mateusz Morawiecki napisał na Facebooku, że Śląsk jest dla niego regionem szczególnym, dlatego tym bardziej cieszy go porozumienie osiągnięte pomiędzy górnikami ze śląsko-dąbrowskiej Solidarności a rządem w sprawie transformacji energetycznej. Szef rządu podkreślił, że wynik negocjacji "śmiało można nazwać przełomowym".
Premier Mateusz Morawiecki
Premier Mateusz Morawiecki Foto: Adam Guz/KPRM/Twitter

Premier wskazał, że porozumienie udało się osiągnąć, ponieważ "po obu stronach negocjacyjnego stołu siedzieli ludzie, którym zależy zarówno na rozwoju i nowoczesnej energetycznej transformacji Polski, jak i zabezpieczeniu godnych warunków pracy całej śląskiej społeczności". 

shutterstock górnik kopalnia 1200.jpg
Ostatnia kopalnia będzie zamknięta w 2049 roku. Porozumienie ws. transformacji górnictwa podpisane

Wielokrotnie podkreślałem, że Śląsk jest dla mnie regionem szczególnym. Tym bardziej cieszy mnie dzisiejsze...

Opublikowany przez Mateusz Morawiecki Piątek, 25 września 2020

Prezes Rady Ministrów podziękował za zaangażowanie wiceministrowi aktywów państwowych Arturowi Soboniowi oraz szefowi swojego gabinetu politycznego, posłowi na Sejm Krzysztofowi Kubowowi, którzy uczestniczyli w negocjacjach w imieniu rządu. 

"Potęga na miarę wyzwań XXI wieku"

Premier podkreślił również rolę przewodniczącego śląsko-dąbrowskiej Solidarności Dominika Kolorza oraz wszystkich pozostałych uczestników negocjacji. - Współpracą doprowadzimy do wytyczenia nowej drogi dla całego Śląska, gdzie nowoczesne technologie, ekologia i polskie tradycje górnicze będą koegzystować, budując energetyczną i gospodarczą potęgę Polski na miarę wyzwań XXI wieku - zaznaczył premier Mateusz Morawiecki.

Porozumienie rządu z górnikami zakłada, że w 2049 roku zamknięta zostanie ostatnia kopalnia węgla na Śląsku. Po 4 dniach rozmów strona rządowa oraz związkowcy doszli do porozumienia w sprawie transformacji przemysłu wydobywczo-energetycznego. Odchodzenie od węgla ma być procesem stopniowym, wzorowanym na rozwiązaniach niemieckich. Mimo zamykania kopalń górnicy nie stracą pracy. 

Czytaj także:

Rząd gwarantuje im zatrudnienie do emerytury - poinformował pełnomocnik rządu do spraw transformacji spółek energetycznych i górnictwa węgla kamiennego, Artur Soboń. W związku z podpisaniem porozumienia zakończył się protest górników. Nie będzie także demonstracji w Rudzie Śląskiej.

Dokładny harmonogram transformacji sektora górniczego zaprezentowany zostanie wieczorem.

kb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Polska nie może do niej dopłacać". Artur Soboń o transformacji energetycznej

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2020 08:10
- Chcemy wspólnie ze stroną społeczną wypracować plan, który dostosuje górnictwo na Śląsku do nowych wyzwań - mówił w Polskim Radiu 24 wiceminister aktywów państwowych, Artur Soboń.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Chcemy wydzielić aktywa oparte na węglu". Artur Soboń o pomyśle na polskie górnictwo

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2020 13:40
- Pomysł jest taki, aby aktywa wytwórcze oparte na węglu były osobno, natomiast aktywa pozostałe mogłyby być rozwijane przez skonsolidowany podmiot w ramach naszych grup energetycznych - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Artur Soboń, wiceminister aktywów państwowych. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Górnicy dołowi z gwarancją pracy do emerytury. Kolejna tura negocjacji ws. transformacji górnictwa

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2020 02:07
Górnicy dołowi będą mieli gwarancję zatrudnienia w kopalni aż do emerytury - uzgodniono podczas kolejnej tury rozmów śląskich związkowców z delegacją rządową. Punktem spornym w rozmowach pozostaje przede wszystkim horyzont działania poszczególnych kopalń.
rozwiń zwiń