X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Nowe obostrzenia w powiatach czerwonych i żółtych. Będą dotyczyły kontaktów międzyludzkich

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2020 11:56
- Wkrótce można spodziewać się dodatkowych obostrzeń sanitarnych w najbardziej zagrożonych koronawirusem powiatach - zapowiedział rzecznik prasowy Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz. Takie obostrzenia będą częścią nowej strategii, nad którą obecnie pracuje resort zdrowia.
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjneFoto: Deliris/shutterstock

Wojciech Andrusiewicz powiedział, że nowe regulacje będą obowiązywały w powiatach znajdujących się w strefach czerwonej i żółtej.

Spotkania i kontakty międzyludzkie

- Minister zdrowia zaproponuje obostrzenia w strefach czerwonych i żółtych i najprawdopodobniej te nowe obostrzenia w niedługim czasie się pojawią. Będą to obostrzenia dotyczące możliwości spotkań międzyludzkich, kontaktów – powiedział rzecznik.


Posłuchaj
00:24 Ministerstwo Zdrowia Nowe obostrzenia w powiatach czerwonych i żółtych.mp3 Ministerstwo Zdrowia: nowe obostrzenia w powiatach czerwonych i żółtych (IAR)

 

- Między innymi dyskutowana jest realizacja bieżącej strategii walki z koronawirusem. Trwają teraz dosyć gorące, bo z nich wychodzę, narady ze specjalistami, w jakim zakresie jeszcze bardziej wprowadzić zalecenia, które mogłyby nas chronić przed zakażeniami oraz pomóc lekarzom w obsłudze pacjentów – powiedział Andrusiewicz.

covid ulica ludzie koronawirus maseczka Warszawa shutterstock 1200.jpg
"Wzrost zakażeń wynika ze zwiększonych kontaktów międzyludzkich". Rzecznik MZ o epidemii

Dodał, że w najbliższym czasie liczba przypadków będzie dalej rosnąć. Zaapelował po raz kolejny o przestrzeganie zasad sanitarnych – noszenie maseczek, zachowanie dystansu i dezynfekcje.

- To, co przewiduje strategia walki z COVID-19 na jesień, to nie jest walka z powstrzymaniem koronawirusa przed naszymi granicami. My z tym koronawirusem będziemy się mierzyć na co dzień, dlatego strategia przewiduje punktowe reagowanie np. wprowadzanie obostrzeń w powiatach – wskazał Andrusiewicz.

Ministerialne konsultacje

Ministerialne konsultacje ze specjalistami, lekarzami i farmaceutami mają na celu ustalenie, jakie dodatkowe zalecenia mogą uchronić Polaków przed zakażeniami i pomóc służbie zdrowia z obsługą pacjentów.

Dziś Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że w ciągu doby potwierdzono 1 587 nowych zakażeń koronawirusem. To największy dobowy przyrost od początku epidemii. Zmarły kolejne 23 osoby, które były zakażone patogenem, a 582 osoby wyzdrowiały po zakażeniu.

pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Należy spodziewać się kontynuacji trendu tysiąca zakażeń". Szef MZ o pandemii

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2020 15:56
Adam Niedzielski, minister zdrowia podkreślił, że liczby osób hospitalizowanych, w tym podpiętych do respiratora, są podobne. Wskazał też, że "należy spodziewać się kontynuacji trendu ok. tysiąca nowych przypadków koronawirusa dziennie".
rozwiń zwiń

Czytaj także

MZ: są 974 nowe zakażenia koronawirusem i 28 zgonów. Jedną z ofiar 34-latek

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2020 10:50
Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u kolejnych 974 osób, najwięcej nowych przypadków jest na Mazowszu - 164. Odnotowano też 28 zgonów. Najmłodsza ofiara miała 34 lata - podało w poniedziałek Ministerstwo Zdrowia. Wyzdrowiało 65 561 pacjentów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Wzrost zakażeń wynika ze zwiększonych kontaktów międzyludzkich". Rzecznik MZ o epidemii

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2020 12:32
- To efekt zwiększonych kontaktów międzyludzkich – skomentował czwartkowy, rekordowy wzrost nowych przypadków COVID-19 rzecznik prasowy resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz. Zaznaczył też, że nie ma większych ognisk zakażeń, są one nieduże i rozproszone.
rozwiń zwiń